Віднині в Україні діють посилені карантинні обмеження

Локдаун триватиме до 24 січня. Нагадаємо, що його запровадили згідно з урядовою постановою «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19», прийнятою на засіданні Кабінету Міністрів 9 грудня, щоб не допустити розгортання ймовірної нової потужної хвилі захворюваності, яка може настати після новорічних та різдвяних свят.

Відповідно до ухваленого документа, з 8 до 24 січня 2021 року заборонено роботу кафе, ресторанів, барів (крім доставки та замовлень на винос).

Заборонено приймання відвідувачів суб’єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення, крім:

торгівлі суто товарами, що належать до продуктів харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, побутової хімії, засобів зв’язку, друкованих засобів масової інформації, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами захисту рослин, на торгівельних площах, не менше як 60 відсотків яких призначено для торгівлі такими товарами.

Торговельна діяльність іншими групами товарів може відбуватися лише із здійсненням адресної доставки замовлень.

Дозволено торгівлю пальним.

Також в зазначений період можна надавати фінансові послуги, дозволено діяльність фінансових установ і діяльність з інкасації та перевезення валютних цінностей, діяльність операторів поштового зв’язку, а також медичної практики, ветеринарної практики, діяльності автозаправних комплексів (без зон харчування), діяльність з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів, перукарень та салонів краси за попереднім записом.

Заборонено роботу кінотеатрів, фітнес-клубів, спортивних зал, басейнів, театрів, відвідування закладів освіти, торгівлю непродовольчими товарами, проведення будь-яких розважальних, спортивних або культурних масових заходів.

Однак громадський транспорт працюватиме й надалі.