Від Прикарпатського до Карпатського: в університеті ім. В. Стефаника презентували нову назву вишу, його стратегію розвитку та ідентичність

Прикарпатський національний університет ім. В. Стефаника, один із найдавніших вищих навчальних закладів Івано-Франківщини, оголосив про масштабне перезавантаження. Відтепер виш носитиме назву Карпатський національний університет ім. В. Стефаника, а його абревіатура змінюється з ПНУ на КНУВС. Також університет змінює стратегію розвитку і проходить процес перетворення з класичного на дослідницький.

В. о. ректора Карпатського національного університету ім. В. Стефаника Ігор Цепенда підкреслив, що ці зміни є не просто ребрендингом, а комплексним перезавантаженням. «Зміна назви – це лише фундамент того, що десятиліттями формувало концепцію нашого університету, аби ми могли стати одним із ключових лідерів Карпатського регіону», – зазначив він. – Ми всі розуміємо, що вже давно вийшли за межі регіону. Протягом багатьох років докладали значних зусиль, що Прикарпаття вирізнялося у багатьох сферах завдяки діяльності університету. Сьогодні перед нами стоїть амбітна мета – досягти найвищого університетського рівня у світі, а саме стати дослідницьким університетом. Важливим кроком у цьому напрямку стало об’єднання з університетами Карпатського регіону у межах інтелектуальної платформи Колегіум Карпатікум. До складу цієї ініціативи увійшли університети з Румунії, Польщі, Чехії, Словаччини та інші провідні заклади, які також є регіональними лідерами та досліджують Карпати у своїй науковій діяльності».

Сьогодні у КНУВС навчається понад 17 тисяч студентів, переважно з Прикарпаття. Ця тенденція, яка склалася історично, зберігає актуальність і нині. Ігор Цепенда підкреслив важливу роль студентів у процесі трансформації: «Без студентів університет не є університетом. Протягом багатьох років ми вибудували ефективні моделі, які дозволяють їм брати активну участь в управлінні університетом. Їх залучено практично в усі робочі групи, що формують нашу стратегію».

У рамках глобального перезавантаження університет представив свій новий брендбук із оновленою візуальною ідентичністю. «Брендбук – це інструмент цілісності, впізнаваності та сили комунікації. Він містить не лише логотип, а й систему візуальних рішень: стиль спілкування, шрифти та приклади застосування логотипу. Це забезпечить нашу зрозумілу, професійну та впевнену присутність в інформаційному просторі, – зазначила членкиня Наглядової ради КНУВС Яна Стадільна і наголосила на принциповій позиції університету щодо самостійного створення брендбуку. – Жодне рекламне агентство не відчує так глибоко, що таке Карпатський університет. Ми самі формуємо своє обличчя, спираючись на традиції, дух Карпат, ім’я Василя Стефаника та наше бачення майбутнього».

Оновлений логотип університету обрали під час відкритого конкурсу, на який надійшло 105 заявок від студентів закладу. «Університет має говорити голосом своєї спільноти. Ми цінуємо творчість кожного, хто доклався до цієї справи», – підкреслила Я. Стадільна, додавши, що символіка університету – це не лише зовнішнє оформлення, а й відображення його ідентичності та цінностей.

Авторкою логотипу-переможця стала студентка другого курсу Навчально-наукового інституту мистецтв спеціальності «графічний дизайн» Карпатського університету ім. В. Стефаника Ольга Ковалів. Вона наголосила, що логотип базується на трьох ключових елементах, які втілюють філософію закладу та тісно пов’язані між собою як змістовно, так і візуально. «Елемент гір є основним символом університету й водночас слугує глибокою метафорою досягнення вершин знань, наполегливості та цілеспрямованості, що є основною освітньою місією нашого університету. Вишивка в серці логотипу відображає повагу університету до збереження українських традицій, духовності та спадщини. Водночас він є візуальним маркером належності університету до України для іноземної спільноти. Як обсерваторія на Чорній Горі, що є «вікном до Всесвіту», так і університет є порталом для студентів в світ науки, досліджень, інновацій та прогресу, – розтлумачує логотип його авторка. – Зелений колір логотипу символізує розвиток та зростання, викликає відчуття довіри та стабільності, а також підкреслює зв'язок з Карпатами. Цей відтінок достатньо стриманий та благородний, що відповідає іміджу навчального закладу».

Брендбук має англомовну версію, адже для університету важливо бути зрозумілими у міжнародному освітньому просторі. Також після усіх змін символ університету – карпатська рись – залишився. Щоправда, його дещо осучаснили.

14 квітня міністр освіти Оксен Лісовий підписав наказ про перейменування Прикарпатського університету в Карпатський. Очікується, що у разі завершення процедури такого переоформлення вишу до 15 червня цього року, випускники закладу отримають дипломи вже з новою назвою та логотипом.

Редактор відділу газети “Галичина”