Компанія «Контінентал» вдруге проводить проєкт «Розумний город», спрямований на популяризацію сільського господарства серед дітей. Торішній позитивний досвід показав, що вони цікавляться сільським господарством, варто лише заохотити їх до цієї справи. Цього року проєкт масштабували – ініціативу підтримали понад 100 юнаків та юначок. А також значно розширили його географічні межі, адже до нього долучились учасники родом із Шумської, Монастириської, Заводської, Саранчуківської й Нараївської територіальних громад на Тернопіллі та Солобковецької ТГ Хмельницької області.
«Суть проєкту «Розумний город» полягає в тому, щоб заохотити молоде покоління самостійно займатись вирощуванням сільськогосподарських культур, показати, наскільки сільське господарство – цікава і перспективна галузь. Навчити дітей любити свою землю і поважати працю на ній, відчути переваги життя в селі та зуміти скористатись ними», – розповідає Василь Мартюк, начальник соціально-інвестиційного відділу компанії «Контінентал Фармерз Груп». – На фінансування проєкту у 2021 році «Контінентал» заклав 70 тис. грн, тому в межах цієї ініціативи всіх охочих учасників наша компанія безоплатно забезпечує насінням городини, лікарських трав, міндобривами та надає експертний агрономічний супровід. Водночас від школярів потрібно тільки бажання, зацікавленість і наполеглива праця, а від їхніх батьків – підтримка в починанні нової справи та наявність невеликої земельної ділянки під грядку для майбутніх урожаїв».
Цього року координатор проєкту, менеджер соціально-інвестиційного відділу компанії «Контінентал Фармерз Груп» Василь Капустинський вирішив, окрім городніх культур, таких, як буряк, морква, цибуля, запропонувати юним аграріям вирощувати й лікарські трави. Учасники цю ідею радо підтримали і відтепер щодня чимраз більше пізнають процес вирощування ехінацеї пурпурової, мальви мавританської та лікарських нагідків двох сортів: «Махрова» та «Кальта».
«Усім, хто долучився до проєкту, передали технологічну літературу, щоб можна було ознайомитися з аспектами вирощування, посадки та подальшого догляду. Також ми, своєю чергою, здійснюємо технологічний супровід і огляди ділянок, залучившись допомогою наших агрономів», – прокоментував В. Капустинський.
Школярі весь процес вирощування – від посіву до збирання – фіксують у щоденниках та знімають на відео. Для зручної комунікації створено чат, де відбувається обмін досвідом.
Однією з умов проєкту є те, що батьки не мають допомагати учасникам виконувати роботу. Організатори сподіваються, що це розвине в дітях самостійність та відповідальність перед поставленими завданнями. Наприкінці серпня вони оглянуть усі ділянки, які взяли участь у проєкті, і визначать найкращу. У підсумку, переможці та й усі учасники проєкту отримають призи від «Контінентал Фармерз Груп».