Вибираємо кращий вид батарей опалення

В основному радіатори діляться на дві групи: секційні і панельні. До перших відносяться батареї з алюмінію, біметалу і чавуну. Другі — монолітні і трубчасті зі сталі, мідно-алюмінієві і мідні. Секційні дозволяють регулювати кількість секцій, щоб згодом міняти рівень подачі тепла. При з'єднанні необхідно бути обережним, оскільки може виникнути витік води. Панельні мають цільні водяні труби. За вартістю подібні моделі будуть дорожче, оскільки труби мають спеціальне зносостійке покриття.

Як розрахувати потужність?

Тут необхідно враховувати:

  • кількість вікон;
  • тип вікон;
  • тип зовнішніх стін.

Для одного вікна і стіни в приміщенні досить 100 Вт на квадратний метр. Для двох зовнішніх стін і одного вікна підійде 120 Вт на м². Для двох стін і вікон найкраще встановлювати радіатор потужністю 130 Вт/м².

Не рекомендовано монтувати батарею між підлогою і підвіконням впритул. Бажана наявність відстані знизу близько 20 сантиметрів і зверху мінімум 5 см. Купити батарею з підходящою потужністю можна в Алло за посиланням https://allo.ua/ru/radiatory/

Які батареї краще?

Для насосних систем підійдуть всі типи опалювальних батарей. В іншому випадку можна встановити пристрій з протокою великого розміру, який знаходиться між колекторами (верхній і нижній). Тобто придатними будуть алюмінієві і чавунні радіатори. Біметалічні мають занадто вузькі трубки.

Також важливо врахувати торгову марку. Серед біметалічних найкращими є Oasis, Royal Thermo, Rifar, SIRA. Якісні сталеві радіатори виготовляють Axis, Irsap. Компанія Коннер спеціалізується на чавунних моделях, а Monlan — на алюмінієвих.

На правах реклами