Верховна Рада ухвалила закон про посилення покарання для педофілів

15 років в’язниці, примусова кастрація та відкритий публічний реєстр цих злочинців - таке покарання ухвалив уряд 11 липня відповідним законопроектом №6449 на своєму засіданні. Його підтримали 247 нардепів.

Як ми вже повідомляли в матеріалі "В Україні посилять покарання...", ВР вже кілька років лише розглядала це питання і ніяк не могла ухвалити рішення, бо не вистачало для цього голосів депутатів. Декотрі з них чомусь дбали більше про захист прав гвалтівників, аніж про права дітей, що постраждали від насилля.

І ось нарешті парламентарям вистачило сили волі чи духу прийняти справедливий закон про посилення кримінальної відповідальності для педофілів. Тому є надія, що він зменшить у рази випадки згвалтувань неповнолітніх в Україні, адже показники кримінальних зведень останні кілька днів були просто вражаючими.

Отож тепер В Україні запровадять примусову хімічну кастрацію для людей, які вчинили злочини сексуального характеру щодо неповнолітніх осіб і які були засуджені за зґвалтування чи сексуальне насильство, створять відкритий реєстр педофілів та встановлять пожиттєвий адміністративний нагляд за такими особами після їх звільнення із в’язниці.

Автори законопроекту посилалися на досвід США у вирішенні питання сексуальних злочинів проти дітей. Хімічна кастрація полягає у примусовому введенні засудженому антиандрогенних препаратів, дія яких зменшить лібідо та сексуальну активність гвалтівників, - йдеться в пояснювальній записці законопроекту. Правда, її не застосовуватимуть щодо осіб, які вчинили злочини у віці до 18 років і щодо осіб у віці понад 65 років.

Закон посилює і кримінальну відповідальність за цей злочин. За ст. 152 (зґвалтування малолітньої чи неповнолітньої особи) каратимуть позбавленням волі на термін від 7 до 15 років (наразі санкція передбачає від 7 до 12 років). А ст. 156 (розпусні дії щодо особи, котра не досягла 16-річного віку) передбачатиме до 5 років ув’язнення (наразі діє постанова про обмеження волі терміном до 5 років або позбавленням волі на цей же термін).

Згідно із законом, в Україні буде створено публічний реєстр, куди будуть внесені всі особи, котрі були засуджені за ст. 152 (зґвалтування малолітньої чи неповнолітньої особи), ст. 153 (насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом, вчинене щодо неповнолітньої особи), ст. 155 (статеві зносини з особою, котра не досягла статевої зрілості) та ст. 156 (розбещення неповнолітніх).

Закон набував чинності на наступний день після його опублікування.

Новий законопроект грунтувався на основі іншого закону щодо педофілів – №6607, який передбачає створення закритого реєстру педофілів і добровільну хімічну кастрацію. Цей проект у частині закритого реєстру злочинців підтримував заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян, аргументуючи це тим, що відкритий реєстр злочинців може призвести до вчинення масових самосудів.