Великі можливості примхливої пастелі – в Івано-Франківську відкрили персональну виставку Богдана Губаля

Відомий художник Богдан Губаль, знаний зокрема і як фахівець у галузі дизайну інтер’єру, меблів та розпису тканини, улюблений викладач не одного курсу студентів як професор кафедри дизайну і теорії мистецтва Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника представив у Музеї мистецтв Прикарпаття ще одну грань своєї творчості – живописні роботи у техніці пастелі, яку вважають складною та примхливою.

В експозиції, що так і називається, – «Тільки пастель» – понад 60 робіт, виконаних протягом останніх дев’яти років, відколи митець вирішив спробувати себе у цій сфері.

– Якось несподівано ще 2012 року я переглянув картини Едгара Деґа, й відтак відкрив для себе великі можливості пастелі завдяки глибині нашарування кольору на колір, якою можна передавати як об’єм реалістичних зображень, так і розмаїття людських почуттів. А також знайшов для себе ще її одну особливість – деякі роботи почали мені лягати як текстиль, і тому не дивно, що вони стали ескізами для гобеленів, – згадує Б. Губаль.

Колеги художника і викладача, які взяли участь у відкритті виставки, відзначали не лише «глибоку композиційність та божественну колористику» картин, а й невтомну працелюбність та організаторські здібності пана Богдана, його перебування у постійному творчому пошуку. І це не дивно, адже такий стиль життя дуже відповідає творчому кредо митця: «Вічний рух і одна мить».

Модератор виставки Іванна Равлюк – колишня студентка Богдана Губаля підкреслила, що експоновані роботи захоплять найвибагливішого поціновувача цієї непростої техніки, бо представлені у широкому діапазоні – від реалістичних пейзажів та натюрмортів до абстрактно-асоціативного живопису. Вони відображають не тільки красу нашого світу у всіх її проявах – зимове подвір’я та барвисте морське узбережжя, квіти та дерева, а й невпинну внутрішню роботу самого художника – миті польоту думки, натхнення й осяяння та філософське осмислення непростих сторінок нашої новітньої історії.

Про високу вимогливість до себе, прагнення до досконалості та відданість творчості говорила і дружина митця кандидат мистецтвознавства Надія Бабій, для якої талант чоловіка є невіддільною складовою їхнього спільного життя.

Окрасою презентації став виступ дуету акордеоністів «Концертіно» у складі професора Мирона Черепанина та доцентки Марини Булди з кафедри музикознавства та акордеонного мистецтва Інституту мистецтв ПНУ.

Поетеса, журналістка.