На початках, відразу після запровадження обмежувальних заходів, пов’язаних із коронавірусом, у великих крамницях можна було зустріти представників контрольних органів, котрі фіксували ціни на продовольчі товари. Вже одна їхня поява мала б запевнити громадян, що держава стежить за цифрами на цінниках і особливо хвилюватись про те, що хтось захоче заробити додатковий прибуток в умовах карантину, не потрібно. Однак далі події почали розвиватись по-іншому. З кожним відвідуванням крамниць не можна було не помітити, що практично всі товари додають у ціні. Де – одну-дві гривні, а де – й істотніше.
Ситуацію вже на початку цього тижня прояснила мережа одного з найбільших супермаркетів. Тут повідомили, що така ситуація пов’язана зі стрімким зростанням закупівельних цін від постачальників не тільки для торговельної мережі, а й для усіх операторів українського ринку роздрібної торгівлі. Зокрема, продукти з так званого борщового набору (картопля, капуста, цибуля, морква) подорожчали на 35-128%, цукор на 8%, макаронні вироби на 9,5%, пшенична крупа на 11%, гречка на 51%, борошно – 5%, яйця – 6%. Підняття вартості товарів постачальники пояснюють значним зростанням витрат виробництва, пов’язаних із вжитими карантинними заходами. А саме – заборонами і обмеженнями на перебування великої кількості працівників в одному приміщенні, транспортними проблемами тощо», – йдеться у прес-релізі компанії.
У ритейлера запевнили, що в умовах національного карантину компанія працює суто з мінімальною націнкою, заробляючи не на вартості товару, а на обсязі його реалізації. Нині магазини торговельної мережі забезпечені товарами всіх категорій у повному обсязі. Компанія має достатню кількість товарних залишків на складах та розподільних центрах для забезпечення споживчого попиту у разі його збільшення.
Додамо, що ось уже протягом кількох днів у Івано-Франківську поблизу супермаркетів можна спостерігати довгі черги – до них пускають лише визначену кількість відвідувачів. Усі інші змушені чекати своєї черги за дверима крамниць. Зауважимо також, що іванофранківці наразі поводяться цілком по-європейськи, терпляче чекаючи своєї черги та витримуючи дистанцію один між одним.