В Україні з’явився проект “Поліцейський офіцер громади”

Міністерство внутрішніх справ України запустило новий проект "Поліцейський офіцер громади", який допоможе Нацполіції швидше реагувати на заяви громадян.

Проект представили прем’єр-міністр Володимир Гройсман, міністр МВС Арсен Аваков і голова Нацполіції Сергій Князєв у Києві на Софійській площі.

За задумом ініціативної групи, Поліцейський офіцер громади має замінити дільничного поліцейського. Відтепер поліцейські знаходитимуться 80-90% часу серед громади. Як вважають засновники проекту, це допоможе оперативніше вирішувати проблеми і збільшити рівень довіри до правоохоронців.

Від дільничних поліцейські громад будуть відрізнятися тим, що будуть відповідати лише за свою територіальну громаду, у межах якої проживають, у них буде свій автомобіль, планшет і робочий кабінет. Вони не будуть залучатися до інших правоохоронних завдань, наприклад, конвоювання затриманих.

Сергій Князєв повідомив, що проект реалізовуватиметься у два етапи. Цього року налагоджуватимуть роботу у 802 об’єднаних громадах, а у 2020 – по всій території України. Проект має запрацювати у майже 30 тис. населених пунктах.

Як зазначив прем’єр-міністр Володимир Гройсман, проект "Поліцейський офіцер громади" спрямований на забезпечення безпеки та якісного реагування на будь-які ситуації та на покращення умов життя громадян, особливо поза межами великих міст.