Декілька місяців в Україні діє карантин, запроваджений з метою стримування поширення коронавірусу. Зафіксовано вже понад 10 тисяч нових хворих на COVID-19. Тож ледь не щодня маємо антирекорди показників захворювання.
Всього за час епідемії на COVID-19 захворіло майже 480 тисяч українців. Із них одужало 214657 осіб, а 8756 померло.
У зв’язку зі зростаючими темпами поширення коронавірусу Міністерство охорони здоров’я запропонувало ввести в країні карантин вихідного дня. Тобто у суботу й неділю будуть діяти обмеження переміщення громадян, тобто будуть зачинені усі заклади відпочинку, розваг і харчування.
Пропонується, щоб починаючи з 00.00 суботи до 00.00 понеділка в країні працювали виключно продуктові магазини, транспорт, автозаправні станції, звичайні та ветеринарні аптеки.
Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив ініціативу щодо посилення карантинних обмежувальних заходів, у тому числі запровадження карантину вихідного дня, необхідністю зупинити швидкість розповсюдження COVID-19 та зберегти допустиме навантаження на медичну систему країни, адже медзаклади з такими темпами захворюваності незабаром не зможуть надати медичну допомогу усім хворим.
Тривалість карантину вихідного дня, який уряд планує запровадити, залежатиме від того, чи вдасться стабілізувати ситуацію з поширенням коронавірусної інфекції.
М. Степанов водночас заявив про неготовність України до повного локдауну, як це відбувається за кордоном.
"Ми не можемо з економічних причин дозволити собі повний локдаун, як наші європейські сусіди. Скільки триватиме карантин вихідного дня буде залежати від того, чи вдасться нам стабілізувати ситуацію", - сказав міністр.
Тож поки що карантин вихідного дня - єдиний вихід із ситуації, що склалася.
Також головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко попередив, що для людей у віці старше 60 років в Україні можуть ввести спеціальний час для здійснення ними покупок без сторонніх. Тобто у певні години заклади будуть обслуговувати лише цю категорію людей.