В Україні, можливо, спростять розмитнення “євроблях” та вантажівок

Кабмін розглядатиме законопроєкт щодо розмитнення "євроблях". Народні депутати України від партії "Слуга народу" зареєстрували відповідний законопроєкт щодо зменшення вартості на розмитнення "євроблях" і спрощення самої процедури реєстрації. Йдеться про законопроект №3389 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо спрощення умов ввезення на митну територію України транспортних засобів".

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив народний депутат Євгеній Брагар. Ще 27 березня поточного року він підготував та подав законопроект №3270 щодо справедливого нарахування ПДВ при розмитненні авто. Після цього у тісній співпраці з ГО "АвтоЄвроСила" та групою депутатів було підготовлено ще один законопроект 3389, яким вже передбачається перегляд ставок акцизного податку на автомобілі, а саме виключається коефіцієнт віку з формули. Тобто, за діючим законодавством розмір акцизу на дизельний автомобіль віком 10 років об’ємом 1.6 л становить 1200 євро, а за запропонованою законопроектом формулою лише 120 євро, тобто в 10 разів менше!

Такий механізм забезпечить справедливий розрахунок вартості розмитнення, коли купуючи автомобіль 2010 року випуску, майбутній автовласник не сплачуватиме акциз у 10 разів більший, ніж власник авто 2019 року.

Також законопроект захищатиме і майбутніх власників вантажного транспорту, ставки акцизного податку на який досить прийнятні, але виключно, якщо автомобіль не старший 5 років. У разі ввезення автомобіля старше 5 років застосовується коефіцієнт 40, а якщо автомобіль старше 8 років, то коефіцієнт 50!

Тож в Україні може змінитися система розмитнення і вантажівок. Вже зареєстровано відповідний законопроєкт.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів Народний депутат Роберт Горват.

Критик "євробляхерів" Дубінський розповів, за який законопроєкт щодо легалізації авто проголосує. "27-го квітня разом із колегами з депутатської групи "Довіра" зареєстрували у Верховній Раді законопроект №3399, котрий дозволить українським автомобільним перевізникам ввозити на територію України транспортні засоби із подальшим розстроченням сплати ПДВ на термін до 36 місяців. Без нарахування жодних процентів чи пені.

Мова, зокрема, про сідельні тягачі (“каміони”) та напівпричепи до них. Такий крок дозволить досягти одразу кілька позитивних результатів:

  • допоможе оновити автопарк українських перевізників сучасним екологічним рухомим складом;
  • підвищить їх конкурентоздатність на міжнародному ринку;
  • забезпечить підтримку експортної спроможності економіки України;
  • створить додаткові робочі місця і не лише".