В обласному центрі Прикарпаття презентували «Боже(я)вільну» як узірець утечі від соціальних стереотипів і невпинний пошук себе

В івано-франківській книгарні «Є» відбулася презентація книжки Юлії ГУДОШНИК «Боже(я)вільна», яку автор написала у вигляді подорожного щоденника, записів вражень і подій. А їх більш ніж достатньо як для однієї молодої дівчини, яка мандрує невпинно і дуже цілеспрямовано. Країни чергуються, наче візерунки в калейдоскопі – Китай, Німеччина, Таїланд, Данія, Японія, США – змінюючи як саму мандрівницю, так і її уявлення про світ. Вона не тільки дуже зблизька пізнає ці країни та їхніх мешканців, а й здобуває новий досвід і невпинно нове розуміння себе. І здирає з себе, наче змія шкіру, нашарування соціальних стереотипів, рамок та стандартних очікувань, в яких змалку виростає кожна людина.

Авторка не тільки цікаво розповідає про далекі й не дуже країни, не тільки переносить читача то в німецький гуртожиток, то в забуте Богом маленьке китайське гірське село, не тільки зачаровує екзотичною красою тайського острова чи японського храму, розкриваючи їхні культури та сенси їхніх існувань, а й шукає відповіді на вічне питання – що таке щастя?..

І приходить до висновку, що найважливіше – це навчитися бути собою завжди і всюди. Носити своє щастя у собі як найпрекраснішу гармонію і рівновагу, вміти зупинятися в гонитві за міражами і цінувати те, що маєш.

Це була не тільки презентація нової книжки, а й цікава розмова, яку модерувала письменниця Світлана Бреславська, про життя у теперішньому світі, про роль суспільної думки та родинних стереотипів, про розкіш внутрішньої свободи, яка не для всіх.

Назва книжки перегукується з драмою Лесі Українки «Лісова пісня», коли Мавка на закид Килини :«Божевільна!», відповідає: «Вільна, я вільна!», перегукується, на щастя, не в сенсі драми, а в сенсі особливого буття – унікального і неповторного.

Книжка вийшла у чернівецькому «Видавництві 21».

Юлія Гудошник – українська письменниця та мотиваційна спікерка. Випускниця подвійної магістратури з глобальних студій в Німеччині та Данії. За плечима Юлії – робота в п’яти та проекти в десяти країнах. Повернувшись в Україну, займається просуванням ідей євроінтеграції. Обличчя інформаційної кампанії України та ЄС «Сильніші Разом». Останні п’ять років вивчає феномен данського щастя і проводить воркшопи з данського хюгге. Зараз очолює Українсько-Скандинавський Центр у Києві.