Біля міського озера в Івано-Франківську спорудять заклад реабілітації для учасників війни та жителів міської громади. Рішенням 45-ї сесії Івано-Франківської міської ради вже оголошено інвестиційний конкурс із залучення інвестора до проєкту будівництва реабілітаційно-оздоровчого комплексу в межах вул. Гурика та центрального міського озера на площі майже 1,14 га.
Свого часу цю земельну ділянку міській раді й громаді вдалося врятувати від багатоповерхової забудови й нині вона перебуває у комунальній власності міста. Але й 2 серпня кілька депутатів і кілька десятків франківців біля адміністративного приміщення мерії та на сесії виступили проти спорудження реабілітаційно-оздоровчого комплексу поблизу міського озера, аргументуючи це браком у місті зелених зон, а реабілітаційний центр просили винести за межі Івано-Франківська.
Водночас присутні на сесії міськради теж кілька десятків учасників війни та військовослужбовців підтримали намір міського самоврядування збудувати спеціалізований центр реабілітації для військових і жителів громади, якого Франківськ, на відміну від Львова, досі ще не має. Вони заявили, що вигідне розташування центру в зеленій зоні лише сприятиме відновленню здоров’я поранених військових.
«Раніше держава не думала, що буде війна і стільки поранених. Не було навіть реабілітаційних відділень у стаціонарі. Війна ще не закінчилася, і ми не знаємо, скільки ще буде тих людей, яким потрібна реабілітація», – переконував сесійну залу доповідач із цього питання – директор Центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк.
За його словами, такий реабілітаційний центр за 300 метрів від лікарні буде дуже зручний для його пацієнтів – військових і хворих після інсульту жителів міської громади, які зможуть отримати якісну реабілітаційну допомогу, здати аналізи та підлікуватися завдяки медикам ЦМКЛ.
«Там буде суто реабілітаційна структура, – запевнив громаду Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. – Там не можуть бути збудовані багатоповерхівки, оскільки є задокументовані обмеження. Там має бути реабілітація, зелена зона. Я не підтримую те, щоб такий центр був десь за містом. Понад 12 тисяч містян є учасниками бойових дій... Ми повинні нині все робити для них, тому вважаю, що цей проєкт має бути реалізований у місті Івано-Франківську».
І після гарячої дискусії між депутатами, активістами та пораненими військовими 25 депутатів із 31-го під оплески проголосували за створення реабілітаційного центру та оголошення інвестиційного конкурсу на його будівництво.
«Дякую громаді за те, що ця ділянка піде на потреби ветеранів: реабілітаційного, відпочинкового та спортивного спрямування. Сподіваюся, що зовсім скоро на цьому місці проходитимуть відновлення наші герої у сучасних та належних умовах», – написав Руслан Марцінків на своїй сторінці у соціальній мережі. До речі, там же перед тим він виклав і відео бурхливого обговорення на сесії питання про реабілітаційний центр.
Нині в Івано-Франківську в мікрорайоні «Софіївка» вже будують ще один реабілітаційний центр для відновлення військових та цивільних вартістю три мільйони євро з допомогою декількох закордонних міст-побратимів.