В Івано-Франківську відзначили 30-річчя відновлення в Україні скаутської організації «Пласт»

У п’ятницю, 12 квітня, в обласному центрі Прикарпаття стартували дводенні урочистості на відзначення 30-літнього ювілею «Пласту» в Україні, відновленого далекого 1989-го.

Урочистості зібрали представників усіх пластунських осередків Івано-Франківщини загалом і обласного центру зокрема. Спершу пройшов вимарш усіх пластунів вулицями міста за маршрутом М. Павлика – вул. І.Франка – вул. Незалежності – Вічевий майдан – площа А. Міцкевича – площа Ринок.

До міської Ратуші прибуло загалом до тисячі пластунів – від наймолодших «пташат» до поважних «сеньйорів». Вишикувані в каре пластуни відбули чин молитви, частину «пташат» урочисто прийняли до родини «пластунів», а старші присягнули на вірність Богові й Україні.

Пластунів привітав і поблагословив о. Роман Терлецький:

– Кожен з нас має коріння і крила, – сказав він. – Тож бажаю вам, з Божою поміччю, з вірою в Бога і вірністю Україні зміцнювати свої корені: плекати наші традиції, пам’ятати чийого ви роду, і ростити крила, — щоб ви змогли піднятись над матеріальними речами і різноманітними труднощами й могли думати про високі речі. Бажаю вам, —майбутньому і цвітові нашої нації, — хай Бог вас береже на всіх ваших шляхах, хай Бог прийме усіх пластунів, які вже відійшли на вічну ватру, хай Бог опікується тими, хто прийде після вас. Щоб вони побачили на вашому прикладі, що варто бути пластуном, так як це велика честь і гордість нашого народу. Прийміть Боже благословення…

Пластуни відспівали новацьку пісню, особливо гучно звучав її приспів:

«Як виростем великі,

Хоробрі вояки,

Відстоїм Україну

Від вражої руки!».

Хто не знає: улад пластунів новаків і улад пластунок новачок (новацтвo) — це перша виховна спільнота «Пласту», тобто спільнота дітей віком від шести до 11-ти років. Новацтво має на меті плекати характер дітей, вчить іх бути чесними, без комплексів, вчить любити Бога і свою Батьківщину, вчить пізнавати себе і навколишнє довкілля.

За новацькою піснею пролунав пластовий Гімн. Відтак відбулося зворушливе привітання «пташат». До речі, «пташеням» можна бути від народження до шести років. Такий крок спрямований на активізацію співпраці батьків з пластовим товариством у вихованні своїх дітей…

Нагадаємо, Український Пласт сьогодні — це найбільша скаутська організація в нашій державі, яка налічує понад 8000 пластунів у 137 осередках по всій Україні. Найчисельніші його осередки – у Львівській, Тернопільській та Івано-Франківській областях. У планах організації збільшити чисельність пластунів до 20 тисяч на 2025 рік.