В Івано-Франківську відкрили пам’ятник Степанові Пушику

В Івано-Франківську на вулиці Шевченка презентували пам’ятник Степанові Пушику.

Пам’ятник видатному франківцю відкрили поруч Прикарпатського національного університету ім. Стефаника, де він працював, біля будинку №74-76. Це монумент висотою понад 2 метри з бронзовим погруддям на 9-ти металевих листах, що символізують щоденник Пушика. На першому з них – вірш-присвята.

Урочисто відкривали пам’ятник дружина письменника Галина та син Тарас, міський голова Руслан Марцінків та скульптор Володимир Семків. Долучились до заходу десятки франківців, які знали особисто пана Степана та поважали. За традицією монумент освятили, опісля подарунком для присутніх стали твори письменника у виконанні Муніципальної капели бандуристів.

«Погода ніби передає характер Степана Григоровича. Як ми відкривали дошку, падав сильний дощ, сьогодні – дуже вітряно. Така погода, як запальний характер Пушика. Я не раз зустрічався з ним на цій вулиці, і взагалі в місті. Він завжди хотів говорити, мав багато ідей. Під час однієї з останніх зустрічей він попросив зробити одну річ. Користуючись нагодою, прошу пана ректора Ігоря Цепенду підтримати. Пушик мріяв, що Івано-Франківськ стане спадкоємцем давнього Галича. Його боліло, що Франківськ повинен мати таку місію. Тому прошу, щоб ми зробили конференцію розвинути науково цю ідею». – виступив Руслан Марцінків.

Також мер зауважив, що ми починаємо цінувати людей більше після їхнього відходу, а це несправедливо. Він звернувся до франківців з проханням цінувати Героїв, які є зараз серед нас.

«Пушик не лишав нікого байдужим. Він був щирою, відвертою людиною, яка служила місту, краю, державі. Він ввійшов в історію, як народний депутат, що проголошував Незалежність, і як видатний франківець», – додав Марцінків.