Уряд затвердив зміни в оплаті комунальних послуг

Знижено ціну на газ для населення

З 1 травня Кабінет Міністрів України та НАК «Нафтогаз України» знизили регульовану ціну на «блакитне паливо» для населення та теплову генерацію - з 8550 грн. до 8247 грн. за тисячу кубометрів.

Відповідне зменшення було погоджене 22 квітня Кабінетом міністрів і НАК "Нафтогаз України", повідомляла прес-служба компанії. У прес-службі зазначили, що за дорученням Кабміну НАК «Нафтогаз України» спільно з представниками уряду розробила новий механізм визначення регульованої ціни, який дозволяє не лише уникнути підвищення вартості газу для населення та теплової генерації з 1 травня 2019 року, а й зменшити її до рівня 8247 грн. за тис. куб. м (кінцева роздрібна ціна).

Боржникам за компослуги нараховуватимуть пеню

Борги українців за комунальні послуги на сьогоднішній день нараховують понад 70 мільярдів гривень. Тому уряд ухвалив закон про стягнення пені з боржників. І вже з 1 травня в Україні набрали чинності пункти закону про ЖКГ, які передбачають стягнення пені з боржників за комуналку.

Нарахування пені відбуватиметься так:

прострочення за кожен день рахуватимуть після 20-го числа щомісяця;

розмір пені розраховуватиме постачальник послуги;

загальна сума пені не може бути більшою з 100% розміру боргу.

Отже, починаючи з 20 травня за кожен день прострочення буде нараховуватися пеня – 0,01 відсотка від суми боргу. Це лише граничний розмір пені. Якщо, наприклад, заплатити на 60 днів пізніше, сума боргу збільшиться на 6%. Наприклад, якщо ваш борг за два місяці – 4 тис. грн., то розмір пені за 60 прострочених днів становитиме 240 грн.

Така санкція може відчутно торкнутися великих боржників. Наприклад, якщо накопичити борг у 13 тис. грн., то пеня становитиме вже 780 грн.

За невеликого "мінусу" і коротких термінів заборгування пеня буде мати символічний розмір.

Боржникам також будуть надсилати листи-попередження, на які необхідно відповісти протягом 30 днів погашенням боргу або укладенням договору про реструктуризацію.

У разі відсутності реакції на попередження боржнику відключатимуть водопостачання та опалення. При цьому механізм таких дій поки що незрозумілий – чи відключатимуть поквартирно, чи весь будинок.

Припиняти подачу газу та електрики заборонено.

Обсяги спожитих послуг з тепло- та водопостачання розподілятимуть по-новому

Починаючи з травня в Україні для багатоквартирних будинків вводиться в дію нова методика розподілу обсягів спожитих послуг з тепло- та водопостачання.

Вона була раніше затверджена Мінрегіонрозвитку і буде діяти для договорів, складених згідно з новим законом про житлово-комунальні послуги.

Згідно з новими правилами, в платіжках споживачів буде вказано не лише обсяг спожитої послуги і її кінцева вартість, а й розподіл послуги на власне спожиту в квартирі, витрачену на місця загального користування (МЗВ) і на функціонування внутрішньобудинкових мереж.

У разі, якщо всі приміщення оснащені індивідуальними лічильниками, обсяг спожитої послуги визначатиметься за показаннями лічильника. У разі наявності приміщень, не обладнаних індивідуальними лічильниками, обсяг спожитої послуги буде нараховуватися з урахуванням площі чи обсягу (за вибором споживача).

Якщо в будинку МЗВ оснащені лічильниками тепла та води, частка послуг, витрачених на такі місця, визначатиметься згідно з показами лічильників. Якщо ж не оснащені, то обсяг тепла на їх опалення визначатиметься як частка від загального обсягу споживання теплової енергії на опалення всього будинку.