«КУСАНОНЕ» в Карпатах. Уряд Японії і Верховинська селищна рада спільно розвивають інфраструктуру селища

Майже упродовж трьох років молодіжна громадсько-екологічна організація «Наш дім – Манява» співпрацює з Верховинською селищною радою з метою реалізації ініціатив, які спрямовані на сталий розвиток Карпат та збереження довкілля. Спільна робота принесла добрі результати для Верховинської громади – впровадження двох екологічних проєктів.

У березні надзвичайний та повноважний посол Японії в Україні Кураі Такаші та керівник організації «Наш дім – Манява» Микола Скиданюк підписали грантову угоду щодо впровадження проєкту «Покращення навчальних умов у закладі дошкільної освіти «Сонечко» в смт. Верховина». Завдяки фінансовій підтримці посольства Японії в Україні в межах Програми безвідплатної допомоги людської безпеки «КУСАНОНЕ» та співфінансування з бюджету Верховинської селищної ради розпочато проєкт.

За словами Миколи Скиданюка, через карантин та тендерні процедури, активна фаза робіт відбулася у вересні та жовтні. Протягом двох місяців капітально відремонтовано покрівлю (1105,00 м²), утеплено горище (630,00 м²) та замінено підлогу на першому поверсі закладу (161,80 м²). На сьогодні роботи на стадії завершення. Загальна вартість проєкту – 2 млн. 400 тис. грн., які виділив уряд Японії, і майже 500 тис. співфінансування від Верховинської селищної ради. На першу частину проєкту кошти вже виділено. Проєктна ініціатива покращить естетичний вигляд дошкільного закладу, умови для перебування 190 дошкільнят та 50 працівників, звернув увагу Микола Скиданюк.

Голова Верховинської територіальної громади Василь Мицканюк наголосив, що впровадження проєкту спільно з урядом Японії має велике значення для розвитку селища, оскільки грантові кошти дали можливість зберегти та модернізувати наявну інфраструктуру. Сучасний дитячий садок з належними умовами для дітей і працівників ще й стане окрасою населеного пункту.

Редактор відділу газети “Галичина”