Уряд визначив адміністративні центри та затвердив території 1470 тергромад

У рамках реформи децентралізації заплановано втричі скоротити кількість районів у областях. Про це під час позачергового засідання уряду повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Минулого тижня на урядовій нараді Кабмін розглядав утворення субрегіонального рівня. Мінрегіон у співпраці з ОДА розробив нові проекти районів. Нині існує на мапі 490 районів, запропоновано їх укрупнити і створити втричі менше.

"Існуючий районний поділ був утворений ще при СРСР у першій половині минулого століття, що абсолютно не відповідає сучасним стандартам по багатьом критеріям, тому треба наводити порядок", - роз’яснив голова уряду. За словами прем’єра, є райони, де проживає 5 тисяч людей, і райони, де більше 180 тисяч людей. Через це є великі перекоси у субвенціях та дотаціях. Відповідальність – однакова, а ситуація різна.

Тож Кабінет міністрів України на позачерговому засіданні підтримав проект розпорядження Кабміну про визначення адміністративних центрів та затвердження територіальних громад, у якому визначив адмінцентри та затвердив території 1470 територіальних громад. Відповідний проект розпорядження виголосив міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов. Він зазначив, що на підставі затверджених рішень, згідно з вимогами закону України про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адмінцентрів територіальних громад, для Центральної виборчої комісії буде підстава призначити перші місцеві вибори депутатів сільських, селищних, міських рад, а також голів відповідних територіальних громад.

“Прийняття розпоряджень Кабінетом міністрів України забезпечить формування та функціонування спроможних територіальних громад та відповідних органів місцевого самоврядування, здатних надавати населенню якісні послуги, створити більш комфортні умови проживання жителів, а також забезпечить проведення місцевих виборів у 2020 році на новій територіальній основі”, — додав Олексій Чернишов.

Він зазначив, що у Волинській області передбачається утворити 54 територіальні громади, у Полтавській — 61, у Дніпропетровській — 86, у Сумській — 51, у Миколаївській — 52, у Кіровоградській — 49, у Черкаській — 67, у Івано-Франківській — 62, у Рівненській — 64, у Вінницькій — 63, у Закарпатській — 64, у Київській — 69, у Чернігівській — 57, у Харківській 56, у Луганській — 37, у Одеській — 91, у Чернівецькій — 52, у Запорізькій — 67, у Херсонській — 49, у Тернопільській — 55, у Хмельницькій — 60, у Донецькій — 66, у Житомирській — 65 і у Львівській області — 73 територіальні громади.

Проект розпорядження проголосували з доопрацюванням в одноденний термін. Зокрема, розглянуть внесення територіальних громад у Вінницькій, Житомирській та Полтавській області і розглянуть ситуацію у Сумській області.