У Кабміні заявили, що підтримають бізнес і працівників, які залишилися без заробітку на вихідних. За карантин вихідного дня представники бізнесу мають отримати компенсації. Про це повідомив міністр Олег Немчінов.
"Ми звернулися в Торгово-промислову палату для того, щоб випадок був визнаний форс-мажорним, і люди, які здають чи беруть в оренду приміщення, могли скористатися цим правом для компенсації. Друге питання - це виплати людям, які офіційно працюють і через карантин вихідного дня будуть позбавлені роботи в суботу та неділю. Це доплати, які проводилися підприємцям, зокрема й під час першого локдауну. Люди мають бути офіційно оформлені, за них мають отримувати компенсацію їхні роботодавці, які їм виплачують гроші", - розповів міністр.
За його словами, найчастіше люди, які хочуть компенсацію, працюють неофіційно, але правила мають бути для всіх однакові. Також Кабмін має намір внести зміни до програми доступного кредитування "5-7-9": підприємці зможуть переоформити кредит або отримати безвідсоткові "канікули".
"Ми сподіваємося, що цей період карантину вихідного дня буде коротким і не доведеться вдаватися до більш суворих заходів. Але якщо не буде в повному обсязі реалізований карантин вихідного дня, на жаль, ми рано чи пізно прийдемо до повного локдауну. Буде окрема комунікація з міськими головами, особливо з тими, хто йде на другий тур виборів, щоб робити політику не на акціях протесту проти карантину вихідного дня, а демонструвати своїм виборцям приміщення в лікарнях", - додав Немчінов.
Обіцянку підтримати підприємців у період посиленого карантину вихідного дня дав і прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Він запевнив, що влада обиратиме модель карантинних обмежень, яка й економіку не зупинить, і не дозволить перевантажити медичну систему. При цьому будуть враховувати думку бізнесу та експертів.
За його словами, уряд розуміє, що будь-які обмежувальні заходи впливають на роботу частини бізнесу. Тому для його підтримки Кабмін готовий відновити та розширити такі програми:
- компенсація частини зарплат робітників через простій виробництва (це програма виплат з часткового безробіття, завдяки якій навесні та влітку вдалося зберегти понад 450 тис. робочих місць);
- виплати на дітей для родин підприємців, які діяли і навесні 2020 року;
- механізм реалізації форс-мажорних обставин у зв’язку з карантином вихідного дня, розроблений спільно з Торгово-промисловою палатою.