Уряд готує програму забезпечення молоді житлом

Комітет парламенту з питань молоді і спорту пропонує Кабінету міністрів України до 1 травня 2020 року розробити та затвердити Державну програму забезпечення молоді житлом на 2021-2025 роки. Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради. З цією метою комітет з питань молоді і спорту провів круглий стіл на тему "Шляхи вдосконалення державної молодіжної політики".

Спеціально розроблена програма включає:

  • розроблення та затвердження Державної програми забезпечення молоді житлом на 2021-2025 роки;
  • забезпечення розробки і затвердження Національного плану дій щодо зайнятості молоді;
  • розроблення та затвердження у 2020 році Стратегії розвитку державної молодіжної політики до 2030 року та державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2021-2025 роки;
  • розгляд питання про доцільність утворення Національної ради з питань молодіжної політики при Кабміні.

Комітети парламенту 8-го скликання з питань молоді і спорту, а також з питань будівництва, містобудування і ЖК господарства рекомендував у державному бюджеті на 2020 рік передбачити 500 млн. гривень на витрати на житлові кредити для молоді, а комітет ВР з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму - 1 млрд. гривень.

Ще 20 грудня 2017-го Кабмін ухвалив постанову «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 жовтня 2012 р. №967». Цим документом було продовжено до 2020 року термін дії Державної програми забезпечення молоді житлом, яка завершується цього року.

Рішення про ухвалення нової держпрограми прийняте з урахуванням важливості питання соціального захисту і підтримки молоді в Україні. Продовження її дії до 2025 р. сприятиме вирішенню питання забезпечення молоді житлом і матиме позитивний вплив на вирішення гострої демографічної проблеми в Україні.

Вона передбачає фінансування механізму пільгового кредитування молоді на придбання житла, а також погашення зобов’язань за раніше укладеними договорами часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків.

Серед джерел фінансування програми – кошти спеціального фонду Держабюджету, кошти місцевих бюджетів, а також залучені ресурси.

Станом на сьогодні діють 70 місцевих програм забезпечення молоді житлом. А за увесь період реалізації програмою скористалися понад 30 тисяч молодих сімей, з яких 12 тисяч – за програмою пільгового молодіжного кредитування і 18 тисяч – за програмою часткової компенсації відсоткової ставки кредитів комерційних банків молодим сім'ям та одиноким молодим громадянам.