Урожай для захисників вирощують юні агрономи за підтримки «Контінентал Фармерз Груп»

З початку війни українці активно підтримують нашу армію, аби на рідній землі швидше запанував мир. Щоденно наближають перемогу над ворогом і понад 150 школярів із Тернопілля, Хмельниччини, Львівщини та Івано-Франківщини. Діти долучилися до реалізації проєкту «Розумний город» від «Контінентал Фармерз Груп», щоби виростити на своїх грядках овочі та лікарські рослини. Урожай волонтери доправлять захисникам на передову.

Юрко Кусень.

Соціальний та навчальний проєкт «Розумний город» розрахований на учнів від 12 років, які живуть у регіонах присутності Компанії. За сприяння «Контінентал Фармерз Груп» він діє третій рік поспіль. Спочатку до нього долучилися три школи Тернопілля – на Підгаєччині та Бережанщині. Торік участь взяло понад 100 учасників.

«Компанія безплатно надає всім охочим школярам насіння, добрива й засоби захисту рослин, аби діти на своїх земельних ділянках самотужки змогли виростити урожай, опанувати навички агронома», – розповів провідний менеджер соціально-інвестиційного відділу «Контінентал Фармерз Груп» Василь Капустинський.

Проте цього року учні вирішили дбати не про свій заробіток, а про допомогу армії. Частина школярів посіяла на городі традиційні овочеві культури: червоні буряки, моркву, капусту та цибулю. У кооперативному об’єднанні «Файні ґазди» овочі згодом висушать та сформують з них борщові набори.

Дехто зі школярів вирощує новий сорт виткової квасолі «Стрийський Ясь». Насіння надали працівники однойменного кооперативу, пообіцявши додати бобові до м’ясних тушонок. Закрутки, як і упаковки із сухим борщем, також доправлять військовим.

Доглядають діти і за посівами лікарських рослин. Учні збирають квіти мальви мавританської та нагідок, щоби потішити воїнів, так би мовити, патріотичним чаєм. Адже під час заварювання рослини забарвлюють окріп у насичені синій та жовтий кольори. Таке чаювання не лише тамуватиме спрагу захисників, а й підтримуватиме їхній бойовий дух.

Лікарські рослини, які цвітуть кольорами українського стяга, вирішив вирощувати на 10 арах ділянки 13-річний Юрій Кусень із Ценова на Тернопіллі. Хлопець зізнався: хотілося спробувати себе у цій справі, хоч і таке заняття вимагає клопіткої праці. Адже якщо між зборами нагідок можна трохи перепочити, то мальву мавританську інколи доводиться обривати і по кілька разів на день.

«Я думав, що зривати квіти буде неважко. Та помилявся: після того, як зібрали половину грядки, та частина рослин знову зацвіла. Тому роботи є вдосталь. Я ходжу на город з відрами. Зробив собі спеціальний пояс і на нього вішаю відро. Тоді можна рвати обома руками і процес іде швидше. Хіба деколи допікають бджоли», – поділився школяр.

Допомагає Юркові старший брат Тарас, який першим у сім’ї дізнався про «Розумний город», та мама Наталя. Деколи прибігає подивитися на синьо-жовті грядки молодший брат Богдан.

Зірвані квіти хлопчик з рідними переносять в ящиках на горище. Там висипають сушитися на спеціальне пристосування – каркаси, обтягнуті сіткою, котру надав «Контінентал». Наразі сім’я має вже приблизно 6 кг сухої маси. Проте період цвітіння рослин ще триває, тому школяр сподівається на гарні результати і багато чаю для захисників.

Урожай для потреб українських воїнів вирощують і двоє товаришів – односельців Юрка. Артем Бабій з мамою посіяли мальву та квасолю, а Максим Ліщенко з бабусею – буряки, моркву, квасолю та нагідки.

Незважаючи на те, що у хлопців тепер попри літні канікули більше обов’язків і менше часу для розваг, всі троє тішаться, що можуть долучитися до підтримки військових власною працею. А «Контінентал Фармерз Груп» заохотив старанних школярів подарунками, що сприятиме зацікавленню дітей агрономією.