Карантин і покарання за його порушення - методи, якими влада хоче зупинити епідемію коронавірусу в країні. Це можуть бути величезні штрафи і навіть ув’язнення. У зв’язку із подальшим поширенням пандемії коронавірусу у світі (понад 170 тисяч уражених і майже 7 тисяч загиблих), окрім оголошення карантину та закриття кордонів для в’їзду іноземців, в Україні може бути запроваджено покарання за порушення режиму карантину. У Міністерстві внутрішніх справ планують ввести навіть кримінальну відповідальність. І ці пропозиції сьогодні має розглянути парламент. Це офіційна інформація від заступника глави МВС Антона Геращенка. Подібні міри прийнято уже в багатьох країнах, де лютує вірус.
Людей, які ухилятимуться від лікування, знаючи про свою особливо небезпечну хворобу, і завдадуть важкої шкоди іншим, в Україні пропонують карати штрафом від 34 до 119 тис. грн. або обмеженням волі чи позбавленням волі до трьох років. А тих, хто самовільно покине місце обсервації, може чекати штраф від 17 до 34 тис. грн.
Коронавірус вже тут. Він прихований і може поширюватись надзвичайно швидко. Як свідчить статистика його поширення в інших країнах, один заражає двох, 10 - сотню, а сто – одразу 10 тисяч. Науковці вже порахували, що один померлий – це реально сотні інфікованих людей. Є графік, який створили на основі реальних підрахунків. Він доводить, що стрибок від кількох хворих до кількох тисяч може відбутися за лічені дні. Так було в Італії, Ірані, Франції, Німеччині...
Розповсюдження відбувається в геометричній прогресії. Ніхто не знає, скільки є реально заражених в Україні, але скоріш за все більше, ніж діагностовано, адже велика кількість заробітчан повернулася з-за кордону саме з місць, де найбільші спалахи вірусу. Багато з них можуть бути тривалий час носіями небезпечної хвороби. І як свідчать новини, вони не проходили достатнє обслідування під час перетину кордону. Чи вистачить усім свідомості для того, щоби самоізолюватися на певний час, аби не бути загрозою для оточуючих?
Тож офіційні дані – 5 зафіксованих випадків в нашій країні - це лише верхівка айсберга.
Це слід розуміти усім українцям щоразу, коли не миють руки, коли з температурою виходять на роботу, без нагальної потреби ідуть в натовп і думають, що це може статися з ким завгодно, окрім них.
Всі ці цифри і застереження не для залякування, кажуть епідеміологи, а для прийняття єдиного реального методу для зупинення епідемії - карантину. Бо якщо його не запровадити вчасно (разом із покараннями для порушників його режиму), то навіть найнадійніша система охорони здоров’я буде перевантажена та безсила, як показує приклад в Італії, де хворих через нестачу ліжкомісць лікують у передпокоях, а виснаженим медпрацівникам доводиться вирішувати, якого пацієнта рятувати, а котрого залишити помирати.
Навалу пацієнтів карантин дасть можливість розтягнути у часі, а покарання за його порушення, можливо, дисциплінує громадян і зменшить шанси на швидке поширення епідемії в Україні.