Як свідчать результати міжнародного опитування Gallup International, яке в Україні проводив фонд "Демократичні ініціативи" спільно з Київським міжнародним інститутом соціології, індекс щастя українців у 2020 році порівняно з 2019-м знизився більш ніж удвічі - у 2019 було 33%, а в 2020-му 14% (майже як у Вірменії (12%), яка у 2020 році вела війну з Азербайджаном). Проте все ж вищий, ніж у 2018 році (тоді він був 8%). І загалом цей показник в Україні нижчий, ніж у світі.
Всього було опитано понад 38 тисяч людей у всьому світі. У кожній країні впродовж жовтня-грудня 2020 року провели інтерв'ю з приблизно 1000 чоловіків та жінок або особисто, або телефоном чи через інтернет. Похибка опитування становить від 3-5% на рівні 95% довіри. І в рейтингу щасливих країн наша держава виявилася в аутсайдерах: серед 41 країни, де проводилося дослідження, Україна увійшла в п'ятірку найбільш нещасливих. Позаду неї лише такі країни, як Північна Македонія, Гана, Гонконг та Вірменія. Серед найщасливіших країн в першій десятці опинилися Киргизстан (85%), Казахстан (78%), Еквадор (77%), Азербайджан (76%), Нігерія (70%), Індонезія (60%), В'єтнам (59%), Іспанія (56%), Швейцарія (53%), Індія (56%). Лідерами найщасливіших громадян своєї країни стали скандинави.
Понад половина - 54% - опитаних громадян з країн, де проводилось опитування, вважають себе щасливими, і лише 14% сказали, що нещасливі. Трохи більше ніж 31% вважають себе ані щасливими, ані нещасними. Тобто відповідний середній індекс щастя у світі становить 40%.
Щодо України, то кількість щасливих (49%) все ж більша за кількість нещасливих (35%). Кількість щасливих за рік майже не змінилася, а падіння індексу щастя відбулося через зростання кількості нещасливих.
Соцопитування, яке провели експерти щодо нинішнього 2021 року, показали, що 43% опитаних у світі вважають, що наступні дванадцять місяців будуть кращими за попередні, 24% - що будуть гіршими та 26% - такими ж.
Найвищий песимізм у Гонконгу (57% вважають, що стане гірше), тоді як найбільше оптимізму в азербайджанців (73% вірять, що стане краще).
Українці ж не плекають надій щодо стану економіки, тому 51% впевнені, що наступний рік буде роком економічних труднощів. Водночас 37% вважають, що 2021 рік буде кращим, ніж попередній.
Не зважаючи на результати соцопитування, все ж розподіл індексу щастя в різних регіонах світу свідчить, що ні ступінь економічного розвитку, ні регіон безпосередньо не впливають на те, як сприймають люди своє життя - як щасливе чи нещасливе. Соціологи твердять, що такі впливи, безумовно, присутні, але не завжди стають визначальними. Тому що почуття щастя - це внутрішнє відчуття кожної людини або бажання відчувати себе щасливою чи ні, і у кожного це поняття різне.