Україна переходить на «літній час»

В ніч на 27 березня в Україні годинники переведуть на годину вперед.

Переведення годинників в Україні проводиться двічі в рік. Здійснюється це відповідно до прийнятої ще у 1996 році постанови Кабміну "Про порядок обчислення часу", де був регламентований порядок переведення часу - в останню неділю березня та останню неділю жовтня.

Єврокомісія ратує за скасування переходу на зимовий і літній час із 1996 року. А 2021 рік мав стати останнім роком переведення стрілок.

Однак через те, що територією Євросоюзу проходять три часові пояси, а між окремими країнами-членами ЄС немає єдності – процес скасування загальмувався. Дати переходу зрушили до 2026 року.

Географічна відстань між заходом України та її східною частиною дуже велика. Тому країна так потребує "часового" компромісу, тобто періодичного переведення годинників.

Традицію переводити годинники у Європі запровадили після Першої світової війни. Метою було була економія електроенергії.

Переведення годинників улітку давало можливість довше користуватись денним світлом. Згодом ця потреба відпала, а у 1970-х, під час нафтової кризи, знову стала актуальною.

Переведення годинника створює багато незручностей для залізничників та авіадиспетчерів, які мусять постійно двічі на рік змінювати розклад рейсів.

Крім того, після переведення годинникових стрілок у громадян погіршується самопочуття, знижується працездатність, спостерігається значне загострення хронічних хвороб.

Приєднуйтесь до нашого каналу в Телеграмі та сторінки у Фейсбуці, щоб дізнаватись про найважливіші новини.