На Закарпатті відбувся землетрус, про можливість якого сейсмологи попереджали ще восени

Про цю подію уже повідомили у всіх службах новин, а також її активно обговорюють користувачі соцмереж - жителі Виноградова та ближніх сіл Закарпатської області, де й відбулися підземні поштовхи магнітудою близько 3 балів за шкалою Ріхтера.

Землетрус відбувся близько 23 год. 23 січня, - повідомив на своєму сайті Головний центр спеціального контролю (ГЦСК). Як зазначено у повідомленні, епіцентр землетрусу зафіксовано на 48,12 градуса північної широти та 22,95 градуса східної довготи, або приблизно за 5 км на захід від околиці м. Виноградова. Джерело землетрусу було на глибині 6 км. Експерти пояснюють, що епіцентром його є поштовхи, які йдуть із сейсмічноактивного регіону Вранча в Румунії.

Про якісь руйнування або постраждалих не повідомляється. Проте, за словами наляканих закарпатців, які написали про землетрус у соцмережах, поштовхи були досить сильними і схожими на вибух. Найбільше коливання відчували мешканці багатоповерхівок.

Як ми повідомляли раніше, ще восени українські сейсмологи попереджали про можливість землетрусу, епіцентром якого укотре буде територія Румунії. Подібні поштовхи, як зазначали вони, можуть відчуватися і на Одещині, й на всій території Західної України.

Науковці пояснюють, що невеликі землетруси регулярно відбуваються у земній корі саме в цих регіонах нашої країни, але через невелику амплітуду вони майже невідчутні. Наприклад, наприкінці вересня на Закарпатті поблизу Колочави стався землетрус магнітудою 2 бали, а на початку грудня 2019-го на Львівщині в районі с. Станіславчик, що між містами Радехів і Броди, було зафіксовано поштовхи магнітудою 2,2 бали. Згідно зі шкалою Ріхтера, землетруси такої магнітуди часто відчутні для людей, проте рідко завдають реальної шкоди.

Кореспондент