У цьогорічному конкурсі «З точки зору осені» переміг іванофранківець Богдан Кирста

У 24-му відкритому літературному конкурсі «З точки зору осені», який організовує ГО «Громадський інститут аналітики», переміг іванофранківець Богдан КИРСТА. Його вірш про осінь компетентне журі визнало найкращим серед сотні інших робіт.

Відкритий літературний конкурс «З точки зору осені» за 24 роки свого існування став своєрідним трампліном у світ великої літератури для багатьох творчих людей не лише з Прикарпаття, а й з різних куточків України. Завдяки всесвітній павутині він вже давно став всеукраїнським і, навіть міжнародним. Цього року на адресу конкурсу надійшло понад сто листів з поезією від авторів з найрізноманітніших українських міст - зокрема з Івано-Франківська, Львова, Чернівців, Чернігівщини, Дніпропетровщини та навіть з-за кордону - з Канади, естонської столиці Таллінна...

Організатор «З точки зору осені» Віталій Перевізник зауважує, що не всі учасники конкурсу підписували свої роботи, тож географія літературного змагання може бути значно ширшою. Як відзначив незмінний голова журі конкурсу Іван Ципердюк, рівень конкурсних робіт був на високому рівні. А це свідчить про те, що «З точки зору осені» вже впродовж 24 років не здає своїх позицій у літературному світі, розвивається і тримає в тонусі усіх потенційних учасників.

Важливою і незмінною умовою літературного конкурсу залишається осіння тематика творів. Цього року учасники змагання могли надіслати лише один вірш, який так чи інакше був би пов’язаний з цією порою року. «З точки зору осені» фактично став конкурсом одного вірша. Хочемо, щоб люди працювали зі словом та плекали любов до української мови», – коментує Віталій Перевізник.

Переможець конкурсу Богдан Кирста не вперше бере участь у конкурсі «З точку зору осені», проте саме цього року йому усміхнулася фортуна. Хлопець зізнається, що звістка про його перемогу стала справжньою несподіванкою у переддень його 22-го дня народження.

«Осінь – це така пора, яка завжди надихає, у мене були тематичні тексти, тож вирішив спробувати себе у цьому конкурсі, – розповідає він. – Вагався між двома віршами, але потрібно було обрати один і, як виявилося, не помилився. З одного боку, завжди, коли ти подаєшся на якийсь конкурс є бажання перемогти. З іншого боку особливих надій – не плекав, думав: переможу – добре, ні – треба писати краще».

Богдан розповідає, що «бавиться у римування» з дитинства, а вже з 15-16-ти річного віку почав серйозніше і стабільніше займатися та цікавитися поезію, зокрема більше приділяти уваги написанню власних текстів та читанню чужих. Мій співрозмовник переконаний, що участь в літературних конкурсах дає можливість талановитим людям бути почутими. «З точки зору осені» розрісся з містечкового конкурсу і з кожним роком набирає все більших масштабів. До нього долучаються учасники все з нових міст для того, щоб їх і про них почули, щоб хтось сказав, що їхні вірші вартують уваги», – наголошує Богдан.

Сьогодні переможець літературного конкурсу навчається на магістратурі Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника за спеціальністю «бізнес-адміністрування», а перед цим закінчив бакалаврат філологічного факультету цього ж навчального закладу. Також хлопець є членом Національної скаутської організації України «Пласт», велику увагу приділяє вихованню підростаючого покоління, адже переконаний, що в дітях – наше майбутнє, тому так важливо плекати у них національну ідею.

Зважаючи на карантинні обмеження, традиційних урочистостей з оголошенням та нагородженням переможців не було. Вручення головного призу – планшетного комп’ютера – відбулося у камерному форматі за філіжанкою кави у затишній кав’ярні міста.

* * *

Ходиш босою серед осені,

листям човгаєш в сіре тло.

Зорі падають вслід покосами,

наче в небі їх не було.

Ходиш босою – вже й застуджена.

Шия гола – ще ж не зима.

Осінь – стежечка до відчуження,

час, коли, наче, все дарма.

Ранок втомлений з хитрим вечором,

день невдалий – в невмілу ніч.

Правду має /тільки у дечому/

місяць – тихе дзеркало свіч.

«Пізня осінь вже, – місяць каже нам, –

Гаснуть мрії та ліхтарі».

Ти лягаєш словами вражена,

й зорі лягають вслід на дворі. (Богдан КИРСТА)

Редактор відділу газети “Галичина”