У супрязі з пасічниками й на захист довкілля. Компанія «Контінентал» продовжує реалізацію екологічної акції «Марафон лип»

Представники агрохолдингу «Контінентал Фармерз Груп» спільно з активістами громад, на території яких компанія обробляє продуктивні землі, провели восени екологічну акцію «Марафон лип» – масштабне висаджування медодайних дерев. Скажімо, впродовж жовтня–листопада на території 10 районів Тернопільської, Хмельницької та Івано-Франківської областей було посаджено майже чотири тисячі дерев.

В акції взяли участь понад півтори сотні людей – окрім співробітників «Контіненталу» та представників органів місцевого самоврядування, пасічники, школярі та небайдужі жителі сіл, які, об’єднавши свої зусилля, допомогли в реалізації соціально важливої ініціативи. А компанія здійснила закупівлю саджанців лип на загальну суму 120 тис. грн.

Власне, одним із пріоритетних напрямів соціальних інвестицій «Контінентал Фармерз Груп» є впорядкування територій громад, у яких присутня компанія. Тому нинішнього року продовжили традиційне висаджування дерев, що сприятиме озелененню територій. Цей проект поліпшує екологію й вагомо впливає на розвиток біорізноманіття та заліснення територій.

«Охоче допомагаємо громадам у розв’язанні нагальних проблем. А проте відкритим залишається питання екології. У цьому напрямі ми повинні діяти спільно і з представниками громад, – поділився своїми міркуваннями начальник соціально-інвестиційного відділу компанії «Контінентал» Василь Мартюк. – Також ми зацікавлені у підтримці пасічництва й пасічної кооперації у громадах, оскільки ця галузь є доволі перспективною й у майбутньому може стати рушієм для розвитку сільських територій. Окрім цього, розвиток пасічництва може мати ще й позитивний вплив на підвищення врожайності низки сільськогосподарських культур, поліпшуючи їхні показники, що може стати основою для партнерства між аграріями й пасічниками».

Самі бджолярі зізнаються, що зростання кількості насаджень медодайних дерев, зокрема лип, дасть можливість у майбутньому збільшити свої медозбори, адже ці дерева становлять значну частину кормової бази бджіл. Компанія регулярно надає фінансову підтримку бджолярським кооперативам і тим самим сприяє розвитку бджільництва в Україні, адже розуміє значущість існування цієї галузі. У її планах – і надалі підтримувати бджолярський рух, у тому числі шляхом проведення таких акцій, які вже мають традиційний характер.

До речі, аграрії раніше здійснили запуск інтерактивної карти медодайних культур, що має забезпечити плідну взаємодію із бджолярами та їхніми об’єднаннями. На інтернет-карті відображено актуальні посівні площі всіх медодайних культур «Контінентал Фармерз Груп» із зазначенням їх сорту, прогнозованого періоду цвітіння, інформації щодо планових робіт з обприскування, потрібної кількості бджолосімей для високоякісного запилення, а також контактів відповідальних агрономів компанії й інших даних. Інтерактивна карта медодайних культур доступна за посиланням https://honey.cfg.com.ua/.