У рамках VІІ Всеукраїнської спартакіади «Сила духу» на Прикарпатті відбулися регіональні змагання серед осіб з інвалідністю

Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Івано-Франківській області спільно з обласною організацією ФСТ «Спартак» провели в рамках VІІ Всеукраїнської спартакіади «Сила духу», в якій беруть участь особи з інвалідністю, відбіркові регіональні змагання. Дійство відбулося на базі Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України.

За сім років така спартакіада стала не просто однією з форм соціальної реабілітації потерпілих, яку проводить Фонд, а масштабним спортивним заходом, який пропагує здоровий спосіб життя серед людей, які отримали травми або профзахворювання на виробництві, серед тих, хто втратив здоров’я у процесі трудової діяльності, але не втратив силу духу та віру в себе і своє майбутнє. Місія цього проекту – залучити якомога більше потерпілих на виробництві до активного громадського життя.

Цього року в заході взяли участь дев’ятеро команд з усіх відділень управління виконавчої дирекції Фонду, учасники яких змагались у шести видах спорту: бомбаскеті, армспорті, шахах, дартсі, гирьовому спорті та настільному тенісі. Змагання розпочались з урочистого представлення команд. Спартакіаду відкрив начальник управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в області Ігор Якимів, який також привітав учасників спортивного дійства. А після звучання Державного Гимну України було зачитано вітання виконувача обов’язків директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України Сергія Нестерова.

З вітальними промовами та словами підтримки до учасників звернулися заступник голови облдержадміністрації Ігор Пасічняк, директор Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Національного університету фізичного виховання та спорту Любомир Пасічняк та інші учасники урочистої церемонії відкриття спортивного свята. А підтримати спортсменів із числа людей з інвалідністю прийшли і заступник директора департаменту соціальної політики – начальник управління праці Ярослава Ульванська, голова ради профспілок області Ігор Басюк, заступник голови–виконавчий директор обласного об’єднання організацій роботодавців Василь Скригунець, заступник голови обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Спартак» Ірина Михайлюк. Також присутніх українськими піснями привітали народний артист України Михайло Кривень та музичний гурт «Спарта»…

Змагання з кожного виду спорту тривали під егідою головного судді спартакіади Ореста Яковини в напруженій боротьбі. У підсумку переможцями стали, посівши відповідно перше – третє місця, такі учасники. У гирьовому спорті: в категорії до 80 кг - Стемберський Михайло (Калуське відділення Фонду), Беляк Микола (Долинське відділення), Струк Михайло (Галицьке); у категорії до 90 кг - Флячок Богдан (Долинське), Ковалюк Богдан (Надвірнянське), Масик Іван (Коломийське); понад 90 кг - Мошків Володимир (Івано-Франківське), Карп’юк Юрій (Коломийське), Фрей Роман (Калуське).

У дартсі – серед чоловіків: Штень Михайло (Долинське), Андрейчук Роман (Надвірнянське), Собків Ігор (Тисменицьке), серед жінок: Шемрай Оксана (Тисменицьке), Плешко Марія (Галицьке), Голійчук Любомира (Долинське).

У настільному тенісі серед чоловіків: Кобута Микола (Калуське), Остафійчук Василь (Верховинське), Сіщук Юрій (Надвірнянське), серед жінок: Хомик Олена (Тисменицьке), Гонтич Ганна (Верховинське), Марцинюк Віра (Коломийське).

В армрестлінгу – в категорії до 80 кг: Кудріянов Іван (Снятинське), Ходак Михайло (Тисменицьке), Прокоп’єв Михайло (Коломийське); в категорії до 90 кг: Щемур Василь (Долинське), Прокоп’юк Петро (Верховинське), Добрянський Василь (Снятинське); понад 90 кг: Галуга Володимир (Галицьке), Юрків Тарас (Долинське), Волощук Богдан (Надвірнянське).

У шахах: Мельник Михайло (Івано-Франківське), Федорин Андрій (Долинське), Миронюк Юрій (Верховинське).

У бомбаскеті – серед чоловіків: Семененко Віктор (Тисменицьке), Петрів Михайло (Галицьке), Бабенко Володимир (Верховинське), серед жінок: Балабаник Ганна (Коломийське), Рабуцька Любов (Долинське), Шкребтієнко Оксана (Тисменицьке відділення).

У загальнокомандному заліку перемогла команда Долинського відділення. Друге та третє місця посіли команди Тисменицького та Верховинського відділень.

Переможців, які здобули право представляти Івано-Франківщину на фінальних змаганнях VIІ Всеукраїнської спартакіади, що відбудеться у вересні в Ужгороді, відзначено медалями, кубками та грамотами. Нагороди їм вручив директор департаменту Міністерства молоді та спорту України, майстер спорту України міжнародного класу, учасник трьох Олімпійських ігор Роман Вірастюк.

Втім, незалежно від нагород, усі учасники спартакіади – переможці! Адже участь осіб із інвалідністю у таких змаганнях – це вже перемога. Своїми успіхами й досягненнями ці люди переконливо доводять, що сила духу перемагає будь-які життєві труднощі.