Жителі й гості Надвірної вшанували пам'ять українського поета і громадського діяча Нестора Чира відкриттям анотаційної дошки на його честь. 12 березня, йому виповнилося б 82. Але вже шостий рік немає серед нас цієї людини щедрої на добро душі і самобутнього поетичного таланту, глибока вдячність якій залишилась і донині в серцях тих, кому Н. Чир допоміг у вирішенні їхніх житейських проблем як депутат обласної ради чотирьох демократичних скликань (1990-2006), у підкоренні вершин літературної майстерності як багаторічний керівник створеної 1987-го при редакції районної газети «Народна Воля» літературної студії «Бистрінь».
До речі, днями ще одну вихованку «Бистріні» – поетесу Мирославу Гордєєву-Мельник прийняли до Національної спілки письменників України. Вона і члени НСПУ прозаїк Галина Христан та нинішній керівник літстудії «Бистрінь» ім. Н. Чира Олександр Букатюк, а також провідний методист центральної районної бібліотеки Марта Кушнерчук біля встановленої на фасаді книгозбірні й освяченої священником пам’ятної таблиці поділилися з присутніми спогадами про Нестора Івановича. Перекидаючи місток у наше сьогодення, промовці наголошували на прагненні літераторів Надвірнянщини продовжувати і примножувати ті традиції, які заклав у розвиток її красного письменства Н. Чир. А він, окрім випущених у світ збірок власних ліричних поезій під образно-метафоричними назвами «Пізнє яблуко мого саду», «Долоні в крапельках дощу», «Калиновий спалах», «Паморозь дивного світіння», «Акорди срібної печалі» та книжки для дітей «Котячий обід», особисто доклав чимало зусиль для підготовки до друку видань із творчими доробками «бистрінців».
Гості з Івано-Франківська – начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Володимир Федорак, заступник голови обласного об’єднання «Просвіта» Михайло Січка, поет і журналіст Іван Гаврилович говорили про громадянський чин літератора-патріота, просвітянина – на зорі національно-демократичного відродження Н. Чир був одним із засновників тодішнього районного Товариства української мови ім. Т. Шевченка. Життєвий принцип Нестора Івановича коренився в тому, щоб мовлене слово ніколи не розходилося з ділом. Передав присутнім вітання з нагоди такої неординарної події в житті міста від колишнього мера Надвірної, а тепер народного депутата України Зіновія Андрійовича його помічник-консультант Богдан Нагорняк. Щиро дякували членам літстудії «Бистрінь» за пам'ять про їхнього чоловіка і батька та міській і районній владі за виділення коштів на виготовлення анотаційної дошки дружина Нестора Івановича Алла Федорівна й дочка Аліна. А вела урочисте дійство член НСПУ і НСЖУ, заступник голови Івано-Франківської міської «Просвіти» Ганна Дорошенко.
У виступах прозвучали вірші незабутнього Н. Чира, процитована його поезія і на пам’ятній таблиці:
…Отак вертаюсь в пам'ять. В кров вертаю.
У корінь. В рід… Хай Україна знає:
Я весь її з усім, що в мене є.
Ці рядки на нововідкритій анотаційній дошці на будинку книгозбірні в центрі Надвірної не в одного із присутніх викликали мимовільну асоціацію, що і звідти, з-за небесної межі, поет щоразу повертається і повертатиметься в гущу людей своїми віршами, глибоко проникливим поглядом очей і з проханням на устах: «Бережіть, люди, рідну неньку нашу – Україну!».