У Музеї мистецтв Прикарпаття відкрито виставку скульптур Бориса Гуцуляка

Митцем світу - саме так цього митця назвав хтось із численних його шанувальників. 27 творів привезла зі Снятина, де у 60-80 роках минулого століття жив цей харизматичний чоловік і творив цей незбагненний майстер. Його роботи воліли бачити навіть у Луврі, але в часи розвинутого соціалізму здійснити цього, на жаль, не вдалося. Унікальна виставка скульптур Бориса Гуцуляка цими днями триває у Музеї мистецтв Прикарпаття.

2007 року у Снятині видали альбом-каталог творів Гуцуляка «Великий скарб маленького міста», якраз на рік після відходу скульптора.

Вперше роботи Бориса Гуцуляка, котрий був митцем-аматором, бо не мав спеціальної освіти, з’явилися на широкий загал на зламі 80-90-х років XX століття. Він став учасником двох міжнародних бієнале «Імпреза». Згодом мав ще кілька колективних виставок у залі Національної спілки художників України.

Цього року вдруге вийшов альбом Бориса Гуцуляка у видавництві «Лілея НВ». Видавець Василь Іваночко на відритті виставки розповів про перше знайомство зі скульптором. Ініціатором знайомства, каже, був Тарас Прохасько. Цікаво, що у хаті Гуцуляка свого часу бував сам Стефаник. Сьогодні спадок митця зберігає його брат Ярослав Ткачук.

Твори Гуцуляка всуціль еклектичні. За словами Ігоря Панчишина, в його роботах можна «побачити» школу Далі, Архипенка. Але насправді цей майстер сам був собі школою, сам ішов проти догм і шаблонів і став митцем світу. Власне заради того, щоб розширити коло шанувальників майстра, показати його творчість світові, і виникла ініціатива створення музею.

Директор Музею мистецтв Прикарпаття Василь Романець розповів, що виставку всупереч усім правилам подовжили до півтора місяця і повідомив, що ініціативна група небайдужих взялася за справу відкриття музею на обійсті, де жив і творив Борис Гуцуляк.

Цікавим доповненням та обрамленням виставки скульптур Бориса Гуцуляка стали фотоколажі Яреми Проціва. Вони розкривають вдачу майстра, небанального та імпозантного чоловіка, котрий творив, бо мав велике покликання, любив життя, товариство і залишив нам цікаві скульптурні композиції з поєднанням дерева, металу, мармуру та бронзи.

Фото автора.