У кращого друга не завжди чотири лапи

Ваш пес вас любить? Скоріше за все так, а кіт? А рибка? Взагалі, що таке любов вихованця, та як зрозуміти, як він до вас ставиться? Ця стаття допоможе зрозуміти які взаємовідносини у власника з улюбленцем в залежності від виду тварини, та як їх доглядати.

1. Пес. Машина любові.

Відносини між собаками та людьми унікальні. Наша загальна історія нараховує, по різним даним, від 11 до 24 тисяч років. Весь цей час вони вчились існувати поруч з людиною, перетравлювати багату вуглеводами людську їжу, зчитувати наші емоції, розрізняти слова людських мов. Дотик – це головний спосіб вираження любові у собак. Вони облизують людей та дозволяють гладити себе, цим виражаючи гарне відношення та прихильність. А ще собаки відчувають вашу поведінку та підлаштовуються під неї – тому коли вдома, де є пес, з’являється дитина, пес, як правило, починає її захищати. Собаки здатні любити так, як ніяка інша тварина.

2. Папуга. Любов на грані.

Пес любить власника як рідний брат, або сестра, або найкращий друг. Папуга любить по іншому – як ревнивий та неврівноважений романтичний партнер. Папуги потребують дуже багато уваги, якщо він не отримує достатньо уваги і любові, він навіть може здійснювати дивні, само руйнівні вчинки, наприклад, висмикувати власне пір’я або битися головою о стіни. Папуги не просто соціальні, в дикій природі вони дуже соціальні, вони живуть великими зграями та їх виживання залежить від постійної та тісної взаємодії з собі подібними. Якщо ви зустрінете в лісі папугу одинака, значить він або хворий або поранений. Папуга стає гарнім вихованцем тільки для людини, до якої потрапив ще пташеням, вони дуже прив’язуються до першого власника, та з великими труднощами – до нового. Це варто пам’ятати, заводячи папугу, вони живуть дуже довго – іноді більш ніж 70 років.

Але все вищесказане не стосується хвилястих папуг. Вони люблять господарів скоріше як гарних приятелів. Живуть вони не великими зграями або парами, спілкуватись полюбляють, але навряд чи почнуть висмикувати своє пір’я, побачивши, що ви погладили іншу пташку.

3. Свиня. Ніжність та прив’язаність.

Заводити домашніх свиней (особливо маленьких міні-пігів) модно вже років десять – й недарма. Свині мають здатність прив’язуватись до людини та проявляти цю прив’язаність майже так само інтенсивно, як це роблять собаки. Вони у достатньому ступені соціальні, щоб цінувати, спілкування та ласку, та достатньо розумні, щоб навчатися командам. Їм подобається, коли їм чешуть спинку та боки, так вони показують, що довіряють людям – а така довіра каже про серйозну прив’язаність.

4. Щури. Ніжність та розум.

Щури – відмінні домашні вихованці. В природі щури багато спілкуються з родичами, а людей, з якими мешкають поруч, сприймають як великих щурів. Показник довіри – це дистанція між вами та твариною. В природі щури живуть тісно, часто стикаються один з одним, тому якщо ваш вихованець спокійно проводить час у вас на руках або колінах, значить, вважає за свого.

5. Кінь. Однолюби.

Кінь не зовсім відповідає терміну «домашній вихованець», але вони цілковито здатні прив’язуватись до тих, хто турбується про них. Їх історія спільного проживання з людьми не набагато коротша ніж у собак. Коні прихильні не до всіх людей, іноді їх зв’язок з власником стає виключною – у тому сенсі, що кінь дозволяє тільки одній людині їздити на ній верхи або навіть доглядати за собою. Вони приймають ласку та навіть шукають її, чутливі до інтонацій. Називати прив’язаність коней любов’ю або ні – питання стилістики, але вона точно буває сильною та многогранною.

6. Кіт. Містер протиріччя.

Коти – найбільш суперечливі вихованці у цьому списку. Спеціалісти стверджують, що до людей їх немає ніякого діла – але декілька прикладів поведінки складно коментувати інакше, як прояв прив’язаності до людини.

Соціальність для котів питання суперечливе: в дикій природі вони живуть поодиноко, але іноді формують групи, в яких доволі тісно спілкуються. Але їх виживання не залежить від здатності розпізнавати сигнали та здогадуватися про емоції інших котів. З іншого боку, за плечима в домашніх котів п’ять тисяч років тісного сусідства з людьми. Час, проведений пліч-о-пліч, а часто – і під одним дахом, пом’якшив їх характер та зробив ніжними компаньйонами – але навряд чи навчив любити. Коти дивляться на нас, як на обслуговуючий персонал. Люди для котів, скоріше за все, джерело харчів та розваг, тому кіт може піти від господаря та знайти собі інший дім та стіл. Але, для котів не такі рідкі змоги «накормити» господаря – принести вбиту мишу або пташку, окрім цього, багато домашніх котів відрізняють господарів від сторонніх – довіряють першим та бояться останніх. Можливо, і в їх маленьких головах все ж є почуття до власників – таке ж саме суперечливе як і вони самі.

7. Тхір. Ще той веселун.

З хижаків, як правило, виходять цікаві вихованці. Для хижаків характерно велике різноманіття моделей поведінки, у тому числі грайливого – граючись, вони опановують мисливські навички. Якщо хижаки мешкають поруч з людьми, на ігри залишається більше сил та часу, ніж у дикій природі, тому вони можуть гратися усе життя. Крім того, це парні тварини – людина цілком здатна замінити тхору іншого тхора, з яким можна разом дуркувати.

8. Хом’як.

Хом’ячки та морські свинки не так прив’язуються до людей, як щури, але в них цілком точно формуються вподобання. Вони завжди віддадуть перевагу господарю, а не сторонній особі – а це вже де що.

9. Кролі, шиншили. Люблять собі подібних.

Кролі відмінно находять спільну мову з людьми, але віддають перевагу компанії інших кролів, якщо в них є пухнастий компаньйон, вони оберуть його, а не господаря. На відміну від хижаків, кролі та шиншили не відрізняються різноманітністю поведінки. Більшу частину свого життя вони щось жують або сплять, на прояв любові до своїх власників у цьому світі їстівних рослин просто не залишається місця.

10. Змії. Довіра та звичка.

Дивно, але змії, скоріше за все, вміють любити – або виділяти господаря поміж інших людей. Особливо ніжні пітони, вони дозволять гладити себе та брати на руки. Заводячи пітона, слід пам’ятати, що прив’язаність формується помалу, довіра змії приходить з довгими місяцями та роками дотримання суворого розпорядку. Змії – раби звичок, чим більше передбачувана ваша поведінка, тим більше вони вам довіряють. Навіть якщо пітон гарно знає вас та багато чого дозволяє, не варто чекати від нього багато. Поведінка змій не така різноманітна, як у ссавців. Змії заточенні на те, щоб вижити та набити черево, тому в них не залишається так багато часу на ніжності.

11. Черепахи. Нуль емоцій.

Мозок рептилії не здатен на любов. Можна прожити пліч-о-пліч з черепахою навіть усе життя, але якщо ви віддасте її іншій людині або відпустите на волю вона цього навіть не помітить.

12. Рибки. Дуже далекі.

Рибки знаходяться усе життя у воді, а ви ні – це серйозна перешкода у спілкуванні. Золоті рибки можуть бути досить кмітливі, їх навіть можна дресирувати, але не чекайте, що рибка прив’яжеться до вас. Турбота про братів наших менших виховує в нас найкращі якості. Домашній улюбленець здатен скласти компанію навіть одинокій людині. Оберіть собі вихованця, який вам до вподоби, піклуйтеся про нього і він вам віддячить.

На правах реклами