У Коломиї намагаються притягти до адмінвідповідальності за поширення в соцмережах сумнівів у доброякості вакцини від «корони»

Це, вочевидь, перший випадок в Україні, коли за допис у «Фейсбуці» намагаються притягнути до адміністративної відповідальності людину. Отож і не дивно, що на перше судове засідання з розгляду цієї справи до Коломиї приїхали журналісти як з місцевих, так і з центральних ЗМІ. А ще й заходи безпеки в суді були такі, ніби на лаві підсудних опинився вкрай небезпечний кримінальний злочинець. Крім працівників служби судової охорони, що цілком логічно…

До речі, вони до журналістів ставилися дуже толерантно і в силу своєї компетенції, принаймні, авторові цих рядків надавали допомогу. Але перед початком розгляду справи на цивільній машині приїхало ще кілька осіб у формі правоохоронців. Судячи з того, що вони мали при собі, скажімо, штатив для встановлення відеокамери, ще якісь речі в чохлах, то, мабуть, мали намір здійснювати відеозйомку. Один із них поцікавився у працівника служби судової охорони наявністю представників ЗМІ.

Власне, що ті особи збиралися фіксувати на свою апаратуру, тяжко сказати. Адже з огляду на те, що в області діє карантин, журналістів до судової зали не допустили. Розгляд справи мав відбуватися в режимі прямої трансляції, за якою ми могли б спостерігати через Інтернет, зайшовши на сайт Коломийського міськрайонного суду. Та нічого не відбулося. Відповідач просто не з’явилася на судове засідання.

Та що ж такого «крамольного» вчинила жителька Коломиї, 1963-го року народження, суд над якою починає набувати такого резонансу. Як пояснив суддя-спікер Віктор Васильковський, котрий, до речі, і мав розглядати цю справу і, власне, є головою Коломийського міськрайонного суду (уявіть, який рівень), цю особу притягують до відповідальності органами поліції за ст. 173-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення – поширення неправдивих чуток, що можуть викликати паніку серед населення. Суть обвинувачення, зважаючи на те, що справу ще не розглядали, Віктор Володимирович не міг розголошувати. Зрештою, про це є інформація в Інтернеті. Йдеться про те, що жінка поставила під сумнів якість вакцини від коронавірусу, котрою нині щеплять в Україні. Та річ у тому, що й насправді ефективність препарату ще до кінця не з’ясовано, а натомість із багатьох країн надходять звістки про небажані побічні ефекти у вакцинованих нею.

По суті, та вакцина ще на стадії випробування. І враження таке, що громадяни вже багатьох країн, у тому числі й українці, котрим зробили ін’єкцію тим препаратом, опинилися мимоволі в ролі «піддослідних» кроликів.

Отже, в тій інформації, якою дописувачка поділись на своїй сторінці у «Фейсбуці», у коломийській поліції побачили «крамолу», склали відповідний протокол і направили до суду. Не хочемо забігати наперед і щоби нас не звинуватили у тиску за суд, але, за деякими даними, особа, котру притягують до відповідальності, була не автором допису, а тільки його поширила. Зрештою, це з’ясується під час розгляду справи. Але не можу не згадати ще такий нюанс, що за інформацією ЗМІ головний санітарний лікар України Віктор Ляшко захворів на «корону» після щеплення саме тим препаратом.

Що загрожує жінці в разі доведення її вини? З огляду на те, що вона пенсіонерка, – штраф у розмірі від 170 до 255 гривень…

Наступне судове засідання в цій справі призначене на 28 квітня.