Початок нинішнього року став радісним для Брошнів-Осадської ТГ, а для жителів села Кадобна особливо – вже 12 січня у селі урочисто відкрили сучасну амбулаторію монопрактики сімейної медицини.
На запрошення Брошнів-Осадського селищного голови Тараса Манорика на святкування у Кадобну прибули голова Івано-Франківської ОДА Світлана Онищук, директор департаменту охорони здоров‘я ОДА Ігор Дмитренко, заступниця голови Калуської РДА Ярослава Гасяк, депутати обласної, районної та місцевої рад, а також представники духовенства, громадськості. За давніми українськими традиціями гостей заходу кадобнянці вітали хлібом-сіллю. Чільниця ОДА дала позитивну оцінку роботи Брошнів-Осадського селищного голови Тараса Манорика, котрий вболіває за громаду, і висловила впевненість, що така громада матиме підтримку й обласного керівництва.
«Що отримають наші люди від відкриття сучасної амбулаторії? Найперше – доступну сільську медицину, – зазначив Т. Манорик. – Бо жителям села не буде потреби їхати у лікарні Брошнева-Осади чи Калуша, щоб, наприклад, потрапити на прийом до сімейного лікаря, щоб здати аналізи чи пройти інші медичні обстеження – усе на місці! Я впевнений, що тут працюватимуть кваліфіковані спеціалісти, які надаватимуть високопрофесійну медичну допомогу, а ті жителі, котрі сьогодні мають своїх сімейних лікарів у інших містах, знайдуть їх тут. І сюди надходитимуть кошти, котрі, як відомо, йдуть за пацієнтом. А кожна копійка – це можливість придбати нове якісне обладнання, створити кращі умови для роботи медиків та для обслуговування пацієнтів».
Замовником будівництва амбулаторії виступало управління капітального будівництва в Івано-Франківській області, а генпідрядником – ПП «Брошнівська будівельна компанія» (уповноважена особа Іванський Віталій). Кошторисна вартість об’єкта за проєктом становить понад 5,7 млн грн. Левова частка того фінансування – субвенція з Державного бюджету. І як співфінансування з бюджету Брошнів-Осадської селищної ради було виділено понад 112 тис. грн. Спорудили амбулаторію в Кадобній у рамках державної програми «Доступна якісна медицина у сільській місцевості», і цей важливий для громади проєкт був одним із пріоритетних.
Амбулаторія щодня зможе приймати до 30 пацієнтів та обслуговуватиме понад тисячу жителів. Тут розміщено кабінети для лікарів, процедурна, кабінет щеплень, реєстратура тощо. Також передбачено умови для маломобільних груп населення, облаштовано розвинену систему хідників, розміщено стоянки для автомобілів загального користування.