Карантинні обмеження в Україні можуть продовжити до середини травня?

Епідемія коронавірусу в Україні, по суті, лише починається – на 1 квітня зафіксовано майже 700 інфікованих людей. Але з огляду на досвід європейських країн, де рахунок лише смертей від ускладнень через таке зараження пішов на тисячі, в нашій державі теж перебирають тамтешній досвід запровадження суворих публічних обмежень на життєдіяльність спільнот.

А що ті крайні заходи у світі справді розглядають як такі, що можуть істотно запобігти поширенню глобального лиха, засвідчують недавні слова президента США Дональда Трампа, котрий закликав співвітчизників дотримуватися карантину до кінця квітня: «Американцям важливо цілковито слідувати вказівкам уряду протягом наступних 30 днів. Це питання життя і смерті».

Причому в Україні, схоже, діють на випередження. Лише недавно запровадили надзвичайну ситуацію до 24 квітня. А днями пролунали заяви про ймовірність продовження обмежень до середини травня. Правда, це лише припущення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, котрий останнім часом демонструє високу громадську активність. «Як мінімум два місяці доведеться перебувати, як всій Європі, в карантинному стані», – заявив він журналістам.

Звісно, рішення про продовження карантину прийматиме не МВС, а уряд, і не просто так собі, а з огляду на епідемічний розвиток ситуації в країні на кінець граничного терміну карантину – 24 квітня. Але, як видається, думки про необхідність посилення і продовження запобіжних дій дотримується і щойно призначений міністр охорони здоров’я Максим Степанов: «Ми ще раніше втратили мінімум місяць… Ліпше готуватися до найгіршого варіанту з тим, аби його в нас не було. Сто відсотків, що ми не можемо більше втрачати час».

Нагадаємо, що й президент Володимир Зеленський наголосив на нагальності дотримання карантинних правил і виклав такі сценарії развитку подій довкола епідемії коронавірусу:

«Перший – від 3 до 5 відсотків людей, які одночасно захворіли. Це дуже болісні цифри, але цей сценарій ще не є катастрофічним. Тому маємо бути зібраними й дисциплінованими, продовжувати самоізоляцію, дотримуватися правил гігієни й не виходити на вулицу без потреби. Тоді переживемо цей шторм. Другий сценарій – 25 % недужих, а третій – понад 50 %. Таких варіантів наша медична система не витримає. Наші лікарі не витримають одночасного напливу такої кількості хворих», – підкреслив глава держави.