Цього року українці востаннє переведуть годинники на зимовий час

Уряд видав указ про скасування в Україні переходу на літній час. "Згідно з постановою Кабінету міністрів України від 13 травня 1996 року №509 «Про порядок обчислення часу на території України» на території України 27 жовтня 2019 року о 4-й годині за київським часом з переведенням годинникової стрілки на одну годину назад скасовується літній час", – йдеться в постанові.

Таким чином в кінці наступного місяця 27 жовтня українці востаннє перейдуть з літнього часу на зимовий, перевівши стрілки годинника на годину назад. А навесні ми більше не переводитимемо годинники на годину вперед.

Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Качка опублікував підписаний ним документ про скасування літнього часу.

Як ми раніше писали в матеріалі "Хто й навіщо придумав сезонне переведення годинників", сезонний час використовується у багатьох країнах світу. В Україні годинники переводять з 1981 року. Починаючи з 2011 року влада кілька разів намагалася скасувати сезонне переведення годинників, проте лише цього року уряд прийняв остаточне рішення.

)Звичайно, що перехід на певний усталений час позитивно вплине на здоров’я і біологічні ритми українців. Проте не всі громадяни погоджуються зі скасуванням в Україні літнього часу. Адже для багатьох саме переведення стрілок годинників на зимовий час викликало більші збої в роботі організму, тому що день ставав коротшим, це спричиняло швидшу втому увечері, а також нестачу потрібного денного світла для нормальної працездатності. У Євросоюзі ж, навпаки, більшість країн хочуть жити за літнім часом, адже за це проголосували понад 80 відсотків європейців. Якими аргументами керувалися наші урядовці у цьому питанні – невідомо. І, знову ж таки, ухвалили рішення без попереднього опитування людей, думка яких з приводу цього уряд просто не цікавить…