Ціну на газ для населення піднімуть до 12 гривень

Український уряд взяв на себе зобов'язання перед Міжнародним валютним фондом знову підвищити вартість природного газу для побутових споживачів - до 12 гривень за кубометр тобто на 15%. У цифрах подорожчання газу на 15% означає, що за тисячу кубометрів палива тепер потрібно буде заплатити 9840 гривень.

Підвищення тарифів планують з 1 травня. Таким чином в Україні будуть повністю скасовані спеціальні зобов'язання по реалізації "блакитного палива" населенню. Про це йдеться в Меморандумі про співпрацю МВФ з Україною в рамках програми Stand-By, інформує Ukr.Media.

Під умову вирівнювання тарифів, тобто підвищення тарифу для побутових споживачів до вартості газу для промисловості кредит Україні вже був наданий, тому зміна цін - неминучий і вимушений крок.

В уряді при цьому вказують, що цифри з меморандуму можуть бути неточними, бо зобов'язання зрівняти вартість газу передбачає постійну ціну на газ для промспоживачів, а така ситуація спостерігалася лише наприкінці 2018 року.

Ще зазначають, що через те, що вартість газу для промисловості визначається ціною закупівлі газу з-за кордону, яка також змінюється приблизно раз на місяць, то й тариф може бути підвищено більше, ніж на 15%, і точних цифр поки що в КМУ не називають.