Цифрова освіта для бібліотекарів прикарпатських громад: студії з використання штучного інтелекту були найцікавішими…

Фахівці бібліотек Івано-Франківщини опановують цифрові технології. У ключі роботи обласної універсальної наукової бібліотеки (ІФОУНБ) ім. І. Франка з методичного забезпечення у регіональному тренінговому центрі книгозбірні, яка є хабом цифрової освіти, з 8 по 24 травня тривали навчання з підвищення комп’ютерної грамотності для бібліотечних працівників територіальних громад області, організовані за сприяння науково-методичного відділу та відділу соціокультурної проєктної діяльності бібліотеки.

Освітні курси проводили бібліотекарки першої категорії Марина Цюпа й Тетяна Ерстенюк та бібліотекарка другої категорії Марія Ілюк – тренерки хабу цифрової освіти, які пройшли студіювання від ВГО «Українська бібліотечна асоціація». У тренінгах взяли участь представники бібліотечної спільноти 34 територіальних громад Івано-Франківщини.

У межах курсу покращення кваліфікації бібліотекарі ознайомилися з освітньою платформою «Дія. Цифрова освіта», працювали з програмами «Microsoft Word», «Microsoft Power Point», з електронною поштою, вчилися висвітлювати роботу бібліотек у соціальних мережах. Також отримали навички роботи із сучасним бібліотечним сервісом – електронним каталогом та автоматизованою інтегрованою бібліотечно-інформаційною системою «Koha», платформою CANVA, а також освоїли використання Chat GPT.

Власне, надзвичайно цікавими були заняття, на яких бібліотечні працівники здобули досвід використання штучного інтелекту – галузі інформатики, що допомагає виконувати завдання, які зазвичай потребують людського інтелекту.

Директорка ІФОУНБ ім. І. Франка Людмила Бабій вручила учасникам сертифікати про проходження навчального курсу цифрової освіти. Вона наголосила, що обласна наукова книгозбірня надає можливість всім охочим бібліотекарям удосконалювати свою професійну майстерність, що допоможе якісніше надавати бібліотечні послуги жителям місцевих громад. А також висловила велику вдячність усій бібліотечній родині за продуктивну самовіддану працю, яка вимагає багато знань, умінь та креативності.

Віра ХІМЕЙЧУК. Завідувачка науково-методичного відділу ІФОУНБ ім. І. Франка.