Центром сучасності у Старобогородчанській ОТГ стало антикафе «StBogoСaff»

Уже впродовж року в Старобогородчанській ОТГ працює антикафе «StBogoСaff» – своєрідна платформа для нових ідей та реалізації творчого потенціалу молоді. Надихнувшись іноземним досвідом, тутешня громадська організація «Центр рівних можливостей» спільно з молодіжною радою Старобогородчанської ОТГ й у рамках Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), створили таку комфортну локацію.

Для антикафе, яке стало оазисом культурного відпочинку, придбали м'які крісла-груші, оригінальне освітлення, великий плазмовий телевізор та інтерактивну дошку. Старобогородчанська ОТГ надала частину приміщення Будинку культури та здійснила співфінансування ремонтних робіт у ньому. А жителі громади власноруч створили столи, полички і диванчики. До майстер-класів із виготовлення меблів із європелет та фарбування стін приміщення долучилося понад півсотні молодих людей.

За їхніми словами, облаштована територія забезпечила необхідний передусім молодим жителям сіл ОТГ простір для роботи, навчання, підготовки до занять, саморозвитку, зустрічей з друзями, тощо, в якому вони почуваються комфортно і відпочивають з користю.

Активні мешканці громади створюють Антикафе “StBogoCaff”

Відтак антикафе – зручний і креативний простір для ділової комунікації, творчої співпраці і освіти, соціальної активності. Неформальна атмосфера закладу урізноманітнила життя молодих людей і збагатила його. Адже тут, окрім усього іншого, діють різні гуртки, проводять турніри з дартсу та віртуальної реальності. До послуг відвідувачів – настільні ігри, які розвивають кмітливість і логічне мислення, креативність, фотозона, wi-fi, кава, попкорн, морозиво… Словом, усе служить згуртуванню громади.

Підписання угоди про співпрацю з Прикарпатським національним університетом ім. В. Стефаника

Під час реалізації проєкту освітні заходи в антикафе проводили безкоштовно викладачі-волонтери. Торік за сприяння Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України між ГО «Центр рівних можливостей», Старобогородчанською сільською радою ОТГ та Прикарпатським національним університетом ім. В. Стефаника було підписано договір про співпрацю, відповідно до якого студентів та аспірантів університету залучено до проведення в антикафе англомовних клубу й курсів із вивчення іноземної мови.

Заняття в художній студії

Мама учениці клубу Оксана Говдяк підкреслила, що надзвичайно задоволена роботою викладачів і що таке навчання має чимало переваг. Крім того, на базі «StBogoCaff» організовано діяльність художньої, танцювальної та вокальних студій і вже проведено понад 50 безкоштовних занять для майже 100 дітей.

Попри значну кількість заходів та ідей, антикафе перебуває в постійному процесі вдосконалення. Молодіжний центр Старобогородчанської ОТГ, частиною якого воно є, на початку цього року було відібрано до участі в проєкті «Прокачай молодіжний центр своєї громади», що реалізовується в рамках Програми USAIDDOBRE. Проєкт дає можливість вивести роботу закладу на якісно новий рівень, враховуючи запити молоді. Для планування подальшої роботи центру члени молодіжної ради провели опитування серед жителів. І результати анкетування врахували при складанні річного плану роботи простору, проте свої корективи вносить карантин. У зв’язку з тим, що обмежено проведення заходів, робота антикафе перейшла у формат он-лайн. Зокрема на сторінках у соціальних мережах проведено фото-челендж «Було-стало», серію ігор «Свій-чужий» – на платформі Zoom, у телеграм-каналі запущено гру «Мафія», яка вельми популярна, та ін.

За словами заступника голови Старобогородчанської ОТГ Юрія Іванишина, під час карантину члени молодіжної ради подали проєкт на конкурс «Бюджет участі громади», який дозволить розширити межі молодіжного простору і створити локацію для дозвілля просто неба. На сторінках молодіжного центру та антикафе було запущено інформаційну кампанію щодо голосування за проєкт, розроблено постери із QR-кодами з прямим переходом на платформу для голосування. В результаті проєкт здобув перемогу.

Також під час карантину члени молодіжної ради провели аналіз діяльності депутатів сільської ради, результати якого оприлюднили на засіданні сесії. Проаналізували молодіжні активісти і якість послуг поводження із твердими побутовими відходами в громаді та роботи Центру надання адміністративних послуг Старобогородчанської ОТГ. А результати свого дослідження вони оприлюднили разом із відповідними рекомендаціями щодо можливого поліпшення обслуговування.

Невдовзі «родзинкою» простору стане розроблений командою «Центру рівних можливостей» унікальний інноваційний проєкт – створення кондитерського та деревообробного коворкінгу, де молодь та жителі громади зможуть удосконалити власні професійні вміння та знання.

«Понад два роки у нашій громаді функціонує молодіжна рада, що об’єднує молодих, активних людей, які прагнуть до змін. Молоді активісти ініціювали та реалізували низку цікавих проєктів. Фактично завдяки їхній активності Будинок культури, який майже не функціонував, отримав нове життя. Відкрито молодіжний простір у форматі антикафе, а також коворкінг-простір, який невдовзі запрацює, перетворять у сучасний, інноваційний культурно-освітній центр нашої громади» – наголосив Ю. Іванишин.

А нещодавно біля молодіжного центру з’явилася алея випускників 2020. Одинадцятикласники організували акцію та висадили декоративні дерева в центрі громади. Ініціативу випускників підтримав підприємець Віталій Герега, який подарував громаді саджанці унікальних дерев з різних куточків світу. А працівники сільради допомогли у висадці цих дерев.

Вочевидь, що громада намагається підтримувати молодих активістів.

Акція із висадки алеї декоративних дерев випускниками 2020 року
«Наша молодь надзвичайно активна і талановита. Їхні неординарні ідеї, які вони втілюють у життя у вигляді проєктів, сприяють розвиткові громади, надають їй привабливості. Наше завдання як органу місцевого самоврядування – створити умови, щоб молоді люди залишались у громаді і працювали на її благо. Тому й надалі ми постійно підтримуватимемо їхню активність», – підсумував Юрій Іванишин.