Центр офтальмології «Люкс Віжн»: соціальні проєкти та зорове здоров’я

Про соціальні ініціативи, найвищу якість офтальмологічної допомоги та обслуговування Центру офтальмології «Люкс Віжн», обстеження зору першокласників, огляд людей поважного віку, «сонячних дітей», передчасно народжених дітей, істотні знижки для військових – в інтерв’ю для газети «Галичина» розповіла відома на Прикарпатті і за його межами лікар-офтальмолог вищої категорії, ортокератолог, строболог, медичний директор Центру офтальмології «Люкс Віжн» Олена РИБАЧУК, яка понад 20 років своєї діяльності присвятила лікуванню патологій зору. На її рахунку понад 50 тисяч продіагностованих та пролікованих пацієнтів.

– Олено Валеріївно, розкажіть нашим читачам про соціально-спрямовану діяльність та ініціативи в галузі охорони здоров’я Центру офтальмології «Люкс Віжн». У чому ж полягає Ваша місія?

– Справді, в цей складний час соціальна підтримка людей є важливою, тому з радістю розповім про це. Місія Центру офтальмології «Люкс Віжн» полягає у покращенні якості життя наших пацієнтів. Наша мета – забезпечити нашим пацієнтам найвищу якість офтальмологічної допомоги та обслуговування. Ми прагнемо зробити кожен візит в нашу клініку комфортним та приємним досвідом, надаючи професійне лікування в умовах найсучаснішого обладнання та застосовуючи передові, інноваційні методики діагностики та лікування захворювань очей.

Ми забезпечуємо безпеку, конфіденційність та зручність для наших пацієнтів, створюючи дружню та професійну атмосферу. Ми робимо все, щоб побудувати довгострокові та довірливі відносини з нашими пацієнтами незалежно від віку.

Особливу увагу приділяємо доступності наших послуг для певних категорій людей, зір яких є найбільш вразливим та потребує постійного нагляду, а саме дітей, людей похилого віку та військовослужбовців.

– Розкажіть детальніше про Вашу ініціативу з обстеження зору першокласників.

– Наразі ми акцентуємо на проведенні огляду зору у дітей, оскільки в теперішній діджиталізований час їхні оченята є дуже вразливими під дією гаджетів. Щороку влітку Центр офтальмології «Люкс Віжн» організовує акцію щодо обстеження зору першокласників за символічною вартістю в одну гривню. У такий спосіб ми намагаємось охопити найбільшу кількість дітей, які готуються до школи, адже від раннього виявлення проблем зору та своєчасної корекції залежать подальші успіхи у навчанні діток. Наприклад, протягом періоду дії акції цього року наші досвідчені лікарі-офтальмологи оглянули понад 900 дітей, при цьому у значної частини з них було виявлено проблеми зору, про які їхні батьки навіть не здогадувались.

– Це справді вражає. Які ще соціальні ініціативи впроваджуєте в життя?

– Також у нас діють особливі умови співпраці з громадськими організаціями «Сонячні діти Івано-Франківщини» та «Українська асоціація батьків передчасно народжених дітей «Ранні пташки». Як лікарі, ми розуміємо, що практично всі органи недоношених діток, у тому числі органи зору, не встигли завершити своє формування, тому схильні до ризику розвитку патологій. Дуже часто потрібна особлива увага і до стану здоров’я очей «сонячних дітей». Проблеми із зором, зазвичай, є однією з причин зниження темпу їхнього розвитку та порушення сенсорного сприйняття. Зір таких діток потребує регулярного та пильного нагляду.

– Яким є стан справ щодо соціальних проєктів для людей поважного віку?

– Про соціальні проєкти для людей похилого віку хочу розповісти більш детально. Нещодавно, до Міжнародного дня людей похилого віку (1 жовтня) та Всесвітнього дня зору (12 жовтня) Центр офтальмології «Люкс Віжн» упродовж місяця проводив обстеження зору старших людей на особливих умовах – вартість обстеження становила 1 грн. Цією пропозицією скористалось понад 400 пацієнтів, яких було обстежено за допомогою сучасного обладнання, і практично у кожного виявили певні відхилення.

З огляду на велику кількість охочих обстежитись після закінчення дії особливих умов, ми вирішили на постійній основі затвердити знижку для пацієнтів віком 60+ та вартість обстеження при цьому встановити на рівні собівартості, тобто на рівні витрат, які несе клініка при діагностиці зору одного пацієнта.

Багато літніх людей мають проблеми із зором, це відповідно погіршує якість їхнього життя та зрештою призводить до відчуття власної неповноцінності. Хронічні хвороби, постійні стреси, нервозність, перенесені інсульти, інфаркти та інші травми, зазвичай, спричиняють втрату зору. Повна або часткова втрата можливості бачити переноситься старенькими вкрай важко, вони не можуть продовжувати жити звичним життям та починають потребувати допомоги близьких. Щоби в літньому віці не зіткнутись із хворобами очей або максимально відтягнути цей момент, потрібно дотримуватися профілактичних заходів – правильно харчуватися, своєчасно діагностувати та лікувати захворювання, вести активний спосіб життя.

Регулярні профілактичні огляди зору для людей похилого віку – це не лише можливість виявити можливі проблеми, але і спосіб запобігти їхньому подальшому розвитку. З часом зорові органи можуть стикатися з різними викликами, такими, як катаракта, глаукома чи захворювання сітківки. Раннє виявлення таких проблем дозволяє своєчасно призначити лікування та зберегти зір.

Згідно зі статистикою, катаракту діагностують у 90 відсотків літніх людей, а сама хвороба розвивається від 4 до 25 років залежно від індивідуальних особливостей організму.

Багаторічний досвід лікарів показав, що ефективне лікування катаракти можливе лише оперативним шляхом. У Центрі офтальмології «Люкс Віжн» операції на катаракту проводить відомий київський офтальмохірург, кандидат медичних наук Юрій Юрійович Биць.

Тож підсумую: регулярні візити до офтальмолога для перевірки зору – це не тільки медична необхідність, а й спосіб дбати про емоційне та психічне благополуччя людей золотого віку. Профілактичні перевірки зору мають стати для них не лише медичними процедурами, а й турботою про те, щоб кожен день був для них чітким та яскравим.

– Відомо, що у Центрі офтальмології «Люкс Віжн» надають посутню підтримку військовим.

– Так, у Центрі офтальмології «Люкс Віжн» діє гнучкий, індивідуальний підхід до кожного військового. Звичайно, ми надаємо знижки як на послуги обстеження зору, так і на придбання засобів корекції зору в наших магазинах оптики.

– Олено Валеріївно, у яких містах жителі Івано-Франківської області можуть взяти участь у соціальних проєктах Центру офтальмології «Люкс Віжн»?

– Центр офтальмології має розгалужену мережу. На сьогодні ми представлені у трьох містах: Івано-Франківськ, Калуш, Долина, і найближчим часом запланували відкриття ще п’яти представництв у населених пунктах Прикарпаття. Отож доступними та якісними офтальмологічними послугами зможе скористатись більша кількість жителів Івано-Франківщини.

– І на завершення, розкажіть нашим читачам, де вони можуть дізнатися докладніше про чинні соціальні проєкти.

– Більш детальну інформацію про діючі проєкти читачі можуть дізнатись на сайті Центру https://luxvision.if.ua/ або зателефонувати за номерами: +380 97 299-86-58, +380 50 712-90-06.