Тисячі вчених та медиків з усього світу виступили проти обмежень, пов’язаних із Covid-19

4 жовтня цього року в Грейт-Баррінгтоні, США, було започатковано рух проти карантинних обмежень під назвою "Велика декларація Баррінгтона". До нього долучилися понад 11000 вчених та медичних працівників по всьому світу, а також понад 100000 представників громадськості.

Декларація, що вміщує попередження про загрозу, яку становить для людства політика ізоляції у зв'язку з пандемією, а також низка рекомендованих заходів, пропонованих різними експертами, стала результатом зустрічі провідних учених, проведеної 1-4 жовтня цього року в Американському інституті економічних досліджень.

Автори декларації: Сунетра Гупта з Оксфордського університету, Джей Бхаттачар'я зі Стенфордського університету та Мартін Кулдорфф з Гарвардського університету.

Учасників глобального руху серйозно непокоїть політика запровадження карантинних обмежень через Covid-19. Вони підписалися під "Декларацією Великого Баррінгтона", у якій заявили, що ці обмеження спричинюють руйнівний вплив на фізичне та психічне здоров'я людей, а також на суспільство в цілому, адже руйнуються економіки країн, системи освіти й медицини, зростає безробіття, нестабільність у всіх сферах життя.

Вони стверджують, що від збереження карантинних обмежень найсильніше нині страждають соціально незахищені групи населення. Тож закликають уряди, міністерства здоров'я країн і ВООЗ знайти дієві засоби (окрім карантину) для захисту вразливих категорій населення, а здоровим людям дозволити жити нормальним життям.

Представники руху відзначають, що в процесі ухвалення політичних рішень урядовці, чиновники не приділяють достатньої уваги негативним наслідкам, які безпосередньо не пов'язані з коронавірусом. І вказують, що ризик коронавірусу існує переважно для старих та немічних людей, натомість для дітей він у 1000 разів менший (навіть менший, ніж від звичайного грипу).

За їхніми словами, ризик зараження для всіх, включно з вразливими, падає. Учасники руху "Велика декларація Баррінгтона" пропонують альтернативу локдауну - формувати колективний імунітет. Також вимагають:

  • акцентувати увагу на захисті вразливих груп населення;
  • регулярно тестувавати людей, які контактують з групами ризику і залучати до небезпечних робіт людей, які вже мають імунітет;
  • відкрити школи та університети і дозволити їм працювати у звичайному режимі;
  • дозволити молодим людям із низьким ризиком нормально працювати;
  • відновити спортивні й культурні заходи, відкрити ресторани та інші заклади громадського харчування.