За повідомленням Сектору комунікацій ГУ НП в області, тільки станом на 15 березня з початку виборчої кампанії до поліції надійшло 57 повідомлень про можливі порушення виборчого законодавства. За результатами їх перевірки було розпочате одне кримінальне провадження, складено 31 адміністративний протокол.
З чим зверталися заявники? Скажімо, у Снятинському районі чоловік в одному із сіл поставив агітаційну палатку і роздавав відповідні матеріали. Поряд зупинився автомобіль, вийшов водій і побив агітатора, у якого лікарі діагностували струс головного мозку та забій нижньої шелепи.
На думку потерпілого, його кривдникові не сподобалася саме агітаційна палатка. Проте зловмисник, котрого вже за годину розшукали правоохоронці, пояснив своє дії аж ніяк не політичними мотивами. За його словами, намет частково стояв на проїжджій частині дороги, ускладнюючи проїзд транспорту.
А в Коломиї розмалювали фарбою дві агітаційні палатки одного з кандидатів в депутати. До речі, і в цьому випадку поліція швидко встановила зловмисника. А ось хто пошкодив агітаційний білборд в Івано-Франківську – і досі залишається невідомим.
З Галицького району надійшло повідомлення про лікаря, який агітував жителів навколишніх сіл за одного з кандидатів в президенти. Чи використовував він при цьому своє службове становише - не уточнювалося. А з Рожнятівського району повідомили про невідомих осіб, котрі ходять по селах та збирають підписи також за одного з кандидатів.
Як нас поінформували у прес-службі Івано-Франківського міського суду, тільки протягом 22 березня до них надійшло десять адміністративних справ щодо порушення виборчого законодавства.
Нагадаємо, що в день виборів суди працюватимуть цілодобово, а поліція вже перейшла на посилений варіант несення служби. Також нагадаємо, що заборонено робити «селфі» у виборчій кабінці. З якою метою – зрозуміло, та не зрозуміло, як за цим прослідкувати…