Тарас Виноградник: У мене як у депутата виборці найчастіше прохають допомоги в захисті їхніх прав

Згідно із Законами України «Про статус депутатів місцевих рад» та «Про місцеве самоврядування в Україні» як депутат Івано-Франківської обласної ради (позафракційний) подаю свій звіт про роботу за 2018 рік.

Моя депутатська діяльність у 2018 році була насиченою та охоплювала різні напрями. Зокрема взяв участь у п’яти сесіях обласної ради, у восьми засіданнях постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади, на яких було розглянуто 27 питань.

Найчастіше прикарпатці звертаються до комісії з проханням вирішення майнових прав, порушень земельного законодавства та порушень конституційних прав. Особисто до мене найбільше – за захистом законних прав і відновленням справедливості (із цим запитом звернулося 5 жителів області). Завдяки депутатським зверненням було порушено кримінальні провадження.

Торік також подав 79 депутатських звернень. Серед найважливіших – звернення щодо реконструкції очисних споруд і спорудження водозабору (м. Долина); виготовлення ПКД будівництва водогону та будівництва берегоукріплень (смт Перегінське); ремонту даху корпусу лікарні та будівництва мостового переходу (м. Косів); придбання спецавтомобіля для Рожнятівського району; ремонту корпусу Небилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів (с. Небилів); встановлення ангіографічного обладнання в ЦМКЛ (м. Івано-Франківськ)/

Депутатський фонд – 40 тис. грн. – цілковито використано для надання допомоги громадянам, що зверталися: понад 30 тис. грн. було спрямовано на оздоровлення, лікування громадян, придбання ліків; майже 10 тисяч тис. грн. – на придбання спортінвентаря для загальноосвітньої школи I–III ступенів села Красної Надвірнянського району.

Протягом минулого року сприяв у вирішенні різноманітних проблем у районах шляхом залучення коштів з обласного та Державного бюджетів. Зокрема допоміг із фінансуванням ремонту Будинку культури у селі Ракові Долинського району, з виділенням коштів на спортивне обладнання для спортивного майданчика і дитячого майданчика в селі Новоселиці на Снятинщині, в заміні вікон у школі в селі Старуні Богородчанського району, в ремонті споруди сільради та амбулаторії у селі Суходолі Рожнятівського району, з виділенням коштів на прокладання каналізаційного колектора, укріплення берегів річки Лімниця, освітлення вулиць, ремонт споруди Народного дому і придбання звукопідсилювального обладнання у смт Перегінську Рожнятівського району, з облаштуванням вбиралень у школах сіл Грушки на Тлумаччині та Уторопів на Косівщині, з виділенням коштів на поліпшення матеріально-технічної бази школи в селі Шешорах Косівського району, у придбанні музичної апаратури для клубу села Пшеничники Долинського району, у придбанні дизельної електростанції для школи села Кропивник Долинського району, в облаштуванні комп’ютерного класу в Богородчанській ЗШ №2 І-ІІІ ст., у заміні вікон на металопластикові у Богородчанській ЗШ №1 І-ІІ ст.

Значну увагу приділяв підтримці медичних закладів у районах: посприяв у встановленні енергоощадних вікон у Богородчанській ЦРЛ, у встановленні та проведенні робіт з перекриття і ремонту даху будівлі Кутської міської лікарні на Косівщині та у придбанні обладнання для неї.

Упродовж звітного періоду сприяв у розвиткові спорту, популяризації здорового способу життя. Зокрема допоміг у придбанні спортінвентаря для загальноосвітніх шкіл I–III ст. сіл Красної Надвірнянського та Ясеня Рожнятівського районів. Посприяв у фінансуванні поїздки на чемпіонат світу із самбо спортсменки Сніжани Пліш із с. Ясеня на Рожнятівщині. Підтримував команду ветеранів війни на сході «Прикарпаття АТО».

Брав участь у таких публічних заходах, як конференція з нагоди 30-річчя культурно-наукового товариства «Рух», що відбулася в Івано-Франківськ 17 вересня 2018 року, урочистості до Дня працівника культури в Богородчанському районі (8 листопада 2018 року), міжобласний турнір з волейболу до 207-ї річниці від дня народження І. Вагилевича у с. Ясені Рожнятівського району (15 листопада 2018 року), XVI Всеукраїнський турнір з дзюдо пам`яті В’ячеслава Чорновола в Калуші (21 грудня 2018 року), районний турнір з волейболу, присвячений 81-й річниці від дня народження В. Чорновола у Тлумачі (23 грудня 2018 року), вшанування 81-ї річниці від дня народження В. Чорновола в Івано-Франківську (24 грудня 2018 року).

У рамках підтримки учасників АТО надавав матеріальну допомогу чинним військовим, підтримував ветеранів АТО (лікування, технічне забезпечення, оздоровлення), лобіював питання про надання громадянства України бійцю-добровольцю АТО Мерабу Концелідзе. 19 жовтня Івано-Франківська обласна рада звернулася до перших осіб держави з відповідним запитом.

У ключі сприяння розвиткові культури в краї допоміг в організації святкування Дня працівників культури у Богородчанському районі, поїздки жителів Долинського, Рожнятівського та Богородчанського районів на концерти Національної заслуженої капели бандуристів ім. Платона Майбороди та хору ім. Верьовки.

2018-го провів понад 100 зустрічей із виборцями. Зокрема – в селах Ясені, Сливках, Ріпному, Осмолоді, Суходолі, в смт Перегінському та Брошнів-Осаді на Рожнятівщині; в селах Вигоді, Витвиці, Пшеничниках, Пацикові, Старий Мізунь, Гошеві, в смт Болехові Долинського району та в самій Долині; в селах Старуні, Розсільні, Саджаві, Глибокому, Глибівці, Дзвинячі Богородчанського району та в самих Богородчанах; у селах Шешорах, Кутах, Уторопах Косівського району та в самому Косові, в селах Новиці, Добровлянах Калуського району та в самому Калуші, а також у Надвірні, Городенці, Тлумачі, Снятині.