В обласному центрі Прикарпаття презентували міжнародний проєкт «Rescue Cars – Покращення безпеки здоров’я в Лошицькому районі та місті Івано-Франківськ», який реалізують у рамках програми транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща–Україна 2021–2027 й коштом Євросоюзу Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня та Незалежний громадський центр медичної допомоги в місті Лошіце (Польща).
Як уже повідомляла «Галичина», в межах проєкту вартістю майже 1,2 млн євро для ЦМКЛ буде придбано два спеціалізовані медичні автомобілі (власне, загальним терміном Rescue Cars (рятувальні машини) позначають в англомовному середовищі як спецтранспорт логістики швидкого реагування – поліційний, медичний чи аналогічний до української ДСНС, так і доступ до нього чи забезпечення ним міських і сільських територій). Причому, одне авто слугуватиме як звичайна карета екстреної допомоги для перевезення пацієнтів, інше буде обладнано рентген-апаратом для проведення виїзної діагностики жителів міста й сіл громади.
– Такі транспортні засоби стануть нам у великій пригоді, – зазначив під час пресконференції директор Івано-Франківської ЦМКЛ Тарас МАСЛЯК. – По-перше, впродовж останніх півтора десятка літ автопарк лікарні практично не оновлювали, до того ж частину свого спецтранспорту ми віддали на потреби Збройних сил. По-друге, в лікарні утворилася велика черга людей, яким потрібно зробити рентген-обстеження, дослідження. Особливо багато таких пацієнтів перебуває на відповідному обліку в консультативно-діагностичних відділеннях ЦМКЛ, які ми відкрили у деяких мікрорайонах міста (зокрема 30 серпня такий, по суті, поліклінічний заклад запрацював на вулиці Целевича, 11 в обласному центрі, – ред.) і в селах громади. До речі, такі нові медичні пункти з’являтимуться й надалі. Отож наш рентгеномобіль зможе регулярно виїжджати туди, й там наші фахівці робитимуть виїзні медичні спеціалізовані огляди...
За словами, проєктного менеджера ЦМКЛ Валентини Шуляк, у рамках проєкту заплановано і проведення спеціальних навчань та інших заходів за участю українських і польських фахівців, зокрема у сфері невідкладної екстреної медичної допомоги.
Як розповів директор департаменту інвестиційної політики, проєктів, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій міста Івано-Франківської міської ради Ігор Попадюк, саме польські партнери стали ініціаторами співпраці з підготовки проєктів ЄС високого рівня. Rescue Cars – лише перший успішний результат такого співробітництва. А загалом, стверджує він, таких партнерів містові потрібно якомога більше. Адже найближчим часом Європейський союз лише нарощуватиме свої програми й фонди, з яких завдяки співпраці з колегами із країн ЄС можна буде залучати інвестиції в розвиток різних сфер життєдіяльності Івано-Франківської громади, в тому числі й на здійснення «більш масштабних ініціатив, пов’язаних із удосконаленням транспортних перевезень містян, з будівництвом та реконструкцією мостів, вулиць і доріг, аеропорту, стадіонів».