Івано-Франківська центральна міська клінічна лікарня (ЦМКЛ) виграла низку міжнародних грантів і нині бере активну участь у проєктах Європейського Союзу, які сприятимуть підвищенню рівня та якості надання медичної допомоги у лікувальному закладі.
– Одним із таких проєктів є ELISAH (European Linkage of Initiative from Science to Actionin Health – Європейський зв’язок ініціативи від науки до практики в охороні здоров’я), який координує Національний інститут онкології в Італії, – розповідає директор Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас МАСЛЯК. – Більш ніж десять європейських партнерів у сфері охорони здоров’я та наукових досліджень співпрацюють у його рамках для сприяння профілактиці раку молочної залози. Адже саме це захворювання посідає перше місце у світі серед найчастіше діагностованих у жінок онкологічних патологій.
У ключі проєкту буде проаналізовано такі чинники ризику виникнення цього онкозахворювання, як довкілля та стиль життя жінок, котрі проходять мамографію. Через опитування та здійснення кабінетних досліджень відбуватиметься збір статистичних даних. Наступним етапом стане розповсюдження рекомендаційщодо мінімізації ризиків виникнення раку молочної залози через проведення інформаційної кампанії та роботу відповідного мобільного застосунку зі спеціалізованим меню.
А от, скажімо, мета проєкту INTERACT-EUROPE 100 – сприяння пацієнтоорієнтованому підходу до надання якісної онкологічної допомоги та досягнення якнайкращих результатів лікування. Наш головний партнер у цьому – Європейська організація з питань ракових захворювань (Бельгія). Завдяки такій співпраці ЦМКЛ приєднається до мережі організацій ЄС, які займаються питаннями ракових захворювань. Тематика навчань, які проводитимуть для учасників проєкту, – етика, комунікація з пацієнтами, ІТ-рішення у діагностиці раку, відновлення та реабілітація пацієнтів, роль медсестер у лікуванні пацієнтів, підтримка осіб, які перемогли рак тощо.
Завдяки ж проєктові «Поліпшення безпеки здоров’я в Лошицькому районі та місті Івано-Франківськ», що його фінансує програма Interreg NEXT Польща – Україна 2021–2027 (підтримка транскордонних процесів розвитку на суміжних територіях Польщі й нашої держави), для ЦМКЛ буде закуплено дві сучасні карети швидкої допомоги. Причому один з автомобілів буде оснащено мобільним рентгенівським апаратом для швидкої діагностики пацієнта ще до його прибуттяу лікарню.
Також плануємо проведення спільних з польськими колегами інформаційних та інших заходів. Власне, головним партнером ЦМКЛ у цьому проєкті виступає Незалежний центр охорони здоров’я у Лошиці (Польща). І недавно ми спільно з проєктним менеджером лікарні Валентиною Шуляк здійснили дружній візит до партнерів для обговорення планів нашої співпраці надалі.
Маємо гарну співпрацю і з румунськими партнерами. Наприклад, головний партнер ЦМКЛ у реалізації ще одного проєкту – «Health Guard: Транскордонне партнерство для покращення управління інфекційними захворюваннями та надання невідкладної медичної допомоги», – муніципальна лікарня міста Сігету Мармацієй (Румунія). Проєкт спрямовано на мінімізацію поширення інфекцій, зниження рівня смертності та підвищення стандартів охорони здоров’я через підвищення кваліфікації медичного персоналу й відділень невідкладної допомоги.
Health Guard покликаний докорінно змінити ситуацію у сфері охорони здоров’я шляхом поліпшення критично важливої інфраструктури невідкладної допомоги. Він передбачає проведення з цією метою воркшопів, запуск інформаційних кампаній та сприяння регулярним зустрічам і конференціям з питань транскордонного співробітництва.
Завдяки міжнародним проєктам наша лікарня нині активно розвивається – ми навчаємося нового, запозичуємо передовий досвід, а також ділимося своїми напрацюваннями з європейськими колегами…
Катерина ВОЛОШИН.
Менеджер з комунікаційних технологій ЦМКЛ.