Виставка фоторобіт «Ріднокрай» членів НСЖУ, приурочена до 30-річчя Незалежності України, експонується в літературно-мистецькій вітальні ОУНБ ім. І. Франка. Відкриваючи її, директорка бібліотеки Людмила Бабій підкреслила, що на світлинах яскраво відображено миттєвості життя наших краян, автентику культури та обрядовості Прикарпаття, красу місцевої природи – і цим журналісти засвідчили любов до своєї малої батьківщини, до її людей. Себто в ідею фотовиставки закладено концепт добра. Чільниця головної книгозбірні області щиро подякувала за це авторам фото, а також художниці Тетяні Павлик, яка, маючи витончений естетичний смак, допомогла працівникам бібліотеки розмістити світлини в рамках так, що кожна притягує до себе зір.
Втішили читачів бібліотеки своїми оригінальними роботами, розмаїтими їх темами і барвами учасники «Спілчанської фотогалереї», яку в серпні 2019 р. започаткувала на своїй сторінці у фейсбуці обласна спілка журналістів, розповіла її відповідальний секретар Вікторія Плахта. За два роки користувачам цієї соціальної мережі було представлено більш як 50 добірок понад 40 авторів. Голова обласної спілки НСЖУ Лілія Боднарчук привернула увагу присутніх на відкритті виставки до певного парадоксу: працівники електронних і друкованих ЗМІ повсякденно – чи будні, чи вихідні або свята – висвітлюють у телесюжетах, радіопередачах та публікаціях проблеми, досягнення, успіхи інших людей, а для себе, свого дозвілля, уподобань, хобі у них залишається зовсім мало часу. Але і в ці хвилини любителі фотографії не упускають можливості зафіксувати на камеру цікаві моменти довколишнього життя чи неповторні карпатські краєвиди. Причому йдеться саме про аматорів, а не професіоналів «мистецтва світлотіні», адже після появи цифрової фототехніки у штатах редакцій газет скоротили посади фотокореспондентів. Чільниця обласної спілки журналістів запропонувала, щоб виставка «Ріднокрай» стала пересувною – демонструвалася в різних закладах культури та освіти області.
До речі, бере участь у фотовиставці і сама Лілія Боднарчук, завідувачка редакції новин «Вісті» ОТБ «Галичина», поряд зі своїми колегами з івано-франківських телестудій – відеооператором «Каналу-402» Андрієм Гаргарою та працівником ТРК «Вежа» Андрієм Пришляком. Серед 11 авторів світлин, що їх мають нагоду побачити читачі книгозбірні, четверо газетярів: головний редактор богородчанської газети «Слово народу» Михайло Захарчук, заступник редактора – відповідальний секретар редакції газети «Верховинські вісті» Роман Клим, власкор газети «Голос України» в Івано-Франківській області Людмила Стражник, власкор газети «Вісті…» й «Порадниці» в західному регіоні України Михайло Мазур. Експонуються світлини і прессекретаря фірми «ПБС», голови молодіжної ради обласної спілки журналістів Ліліани Хомишин, фрилансерки Оксани Островської, а також директорки Благодійного фонду «Чисті серцем» Ірини Рабарської та заступниці начальника управління обслуговування громадян ГУ ПФУ в області Галини Григорчук, які плідно співпрацюють зі ЗМІ.
Враженнями про фотовиставку «Ріднокрай» поділився голова ОО Національної спілки краєзнавців України Михайло КОСИЛО:
– Багато із представлених світлин мають не лише художню, а й документально-історичну цінність, і я зачислив би їх до мистецького краєзнавства. Скажімо, навіть якщо йдеться про відображені на фото гірські ландшафти Карпат, то чи збережуться вони в нинішньому вигляді через 50, 100 років – ніхто не знає. Загалом я радий з того, що успішно реалізується підписаний нами меморандум про співпрацю між обласною організацією НСКУ і обласною спілкою журналістів НСЖУ...
М. Косило поінформував, що за поданням їхньої організації удостоєно заснованої обласною радою медалі ім. Євгена Коновальця – відзнаки за дослідження історії національно-визвольної боротьби та біографій її провідників – авторку публікацій про минувшину нашого краю, багатолітню чільницю обласної спілки журналістів Вікторію Плахту, і вручив їй цю нагороду. Також було вручено подяки НСЖУ за підписом її голови Сергія Томіленка авторам відібраних на виставку «Ріднокрай» найкращих фоторобіт. Водночас такою самою нагородою було відзначено за «внесок у багатогранну громадську й професійну діяльність найбільшої творчої організації країни, виконання її статутних завдань, сприяння розвиткові журналістики, захисту свободи слова» та з нагоди 30-річчя незалежності України ветеранів журналістики, які багато років життя віддали роботі в газеті «Галичина» та й нині активно співпрацюють з нею – колишніх її головного редактора Петра Парипу і редактора відділу часопису Івана Гавриловича.