Звучить трохи фантастично — долучитися до розвитку однієї з найтехнологічніших компаній сучасності, стати її інвестором шляхом тримання акцій? Насправді це досить просто, не дивлячись на те, що напряму громадянин України придбати цінні папери зарубіжної компанії не може.
Як почати інвестувати в сучасні технології та чому цей напрямок стає все більш затребуваним в Україні, читайте в матеріалі.
Tesla: будуючи майбутнє
З вражаючою швидкістю компанія, що спеціалізується на виробництві електрокарів, підкорила не лише рідні США, а й весь світ. Під керівництвом Ілона Маска Tesla лише за 2020 рік пройшла крізь низку знакових моментів:
- вперше за свою історію вийшла на чистий прибуток чотири квартали підряд;
- в результаті цього отримала місце в індексі S&P 500 (500 ключових компаній США, чиї акції торгуються публічно);
- поставила рекордну кількість автівок — 499 550 одиниць.
В цілому 2020 рік став для компанії першим без збитків, а акції Tesla здорожчали в середньому в сім разів (для прикладу — вартість акції в січні 2020 року складала близько $126, а в січні 2021 — близько $793). В серпні проводили спліт 5:1, аби зробити ціну паперів більш доступною для приватних інвесторів.
Поточний 2021 рік розпочався для компанії також доволі активно. У першому кварталі зросли продажі автівок. Згідно звіту, компанія поставила 184 800 одиниць за перші три місяці року.
Плани амбітні — розширювати виробництво, заходити на нові ринки та й надалі розвивати “зелені” технології. Завдяки високій довірі інвесторів акції емітента продовжують триматися на досить високому рівні, хоча й відрізняються волатильністю (коливанням ціни).
Як інвестувати з України
Однак варто пам’ятати: приватна особа не може купувати цінні папери на біржі напряму. Для цього потрібно скористатися послугами посередника (брокера) з відповідною ліцензією. Акції Тесла, наприклад, найпростіше купувати на NASDAQ — американській біржі, тож брокер має бути зарубіжним.
Шукати такого за кордоном самостійно здається надто складним завданням? Обирайте компанії з представництвом в Україні. Розглянемо на прикладі Фрідом Фінанс Україна, що входить до складу Freedom Holding Corp. та є однією з найдосвідченіших фінансових компаній на ринку (з 1999 року).
Офіси є в 12 містах країни, а отримати безкоштовну консультацію персонального менеджера можна телефоном або онлайн.
Для того, аби почати інвестувати, знадобиться брокерський рахунок за кордоном. Відкрити його можна дистанційно, в супроводі фахівця Freedom Finance це займає близько 10 хвилин. На цей рахунок можна перевести потрібну кількість грошей на купівлю обраних акцій, а самі операції здійснювати за допомогою застосунку Tradernet просто з мобільного. До речі, обліком та зберіганням активів також опікується брокер.