Так заявив глава Офісу Президента Андрій Богдан про обмін Володимира Цемаха, підозрюваного у справі про збитий малазійський літак МН17. Адже після обміну полоненими між Україною та Росією європейська спільнота, а особливо представники Нідерландів, не припиняють звинувачувати українську владу в тому, що вона видала Росії важливого свідка, а то й учасника, трагічної загибелі майже 300 пасажирів боїнга. Звинувачення лунають і з боку українських політологів та політиків, котрі вважають обмін справжніх терористів на наших ні в чому невинних бранців програшною недипломатичною операцією. І прогнозують, що Путін тепер, користуючись нагодою, подібним чином захоче звільнити усіх російських злочинців в обмін на безвинних українців, котрих на даний момент є кілька сотень у російському полоні.
Як відомо, Служба безпеки України затримала, а суд заарештував колишнього начальника протиповітряної оборони слов'янської бригади терористичної організації так званої "Донецької народної республіки" В. Цемаха. Пізніше в інтернетмережі з'явилося відео, як він зізнавався, що був свідком падіння малайзійського літака.
Про те, що Росія затягувала обмін полоненими і провокувала інформаційну хвилю, щоб підштовхнути владу України до вигідної для себе схеми обміну, вказували усі фактори. Путін вимагав видачі на обмін Володимира Цемаха - командира роти найманців у 2014-му в Сніжному, який був одним із підозрюваних у розслідуванні загибелі "Боїнга" МН17. Експерти вважають, що саме можливість забрати Цемаха і зірвати розслідування змусили Путіна піти на переговори щодо звільнення українських в'язнів.
На початку вересня апеляційний суд відпустив російського найманця під особисте зобов'язання, а нідерландські слідчі перед обміном у складі російських полонених допитали його. Щоб допит був можливим, Україна відтермінувала передачу Цемаха в Росію на деякий час після тиску Нідерландів. І хоча від нього, як кажуть слідчі, нічого б нового уже не дізналися по справі боїнга, все ж нідерландці продовжують звинувачувати український уряд у тому, що не віддали їм злочинця.
Нині Нідерланди, а також посольство США та інші європейські урядові організації офіційно вимагають уже від Російської Федерації видачі обвинуваченого у справі про збитий літак В. Цемаха. Зрозуміло, що цього ніколи не відбудеться, адже Росія свідків або приховує або знищує.
Щодо доцільності і правильності операції з обміну полоненими свою думку висловив глава Офісу Президента Андрій Богдан.
По-перше, сказав він, радує те, що на Батьківщину повернулися невинні люди, котрі ще й зазнавали тортур у російському полоні. А на звинувачення нідерландської сторони, начебто Україна не враховує її інтересів у справі розслідування авіакатастрофи, заявив, що Україна має насамперед дбати про власні інтереси і про інтереси своїх громадян та відстоювати їх. Як це роблять усі країни.
Також, коментуючи можливий негативний вплив видачі РФ підозрюваного в справі про МН17 Цемаха, А. Богдан висловив суттєві претензії і з боку української сторони до Нідерландів. Він заявив:
"Нідерланди - один з основних бенефіціарів будівництва "Північного потоку-2", Нідерланди оголошували референдум про підписання з нами Угоди про асоціацію, Нідерланди одні з основних лобістів ідеї повернення Росії в ПАРЄ. Коли ми зустрічаємося з європейськими політиками, вони кажуть, що захищають інтереси свого населення, своєї країни, свого майбутнього. Вибачте, а кого ми маємо захищати? Інтереси Нідерландів? У них бізнес із Росією. У них дуже тісні відносини, є якісь спільні політичні погляди. У них є на що міняти Цемаха. Чому ми маємо захищати інтереси Нідерландів, коли є власні?"