Співпрацю України з МВФ буде продовжено

Президент України Володимир Зеленський 28 травня зустрівся з представниками місії Міжнародного валютного фонду в Україні на чолі з Роном ван Роденом, яка перебуває в Києві. Він запевнив, що співпраця з фондом буде продовжена. Про це повідомили в прес-службі Глави держави.

Міжнародний валютний фонд завжди був надійним партнером України у важкі часи, і країна, зі свого боку, також залишатиметься партнером та виконуватиме свої зобов’язання, сказав Президент. Представники МВФ засвідчили готовність продовжити обговорення подальшої співпраці після сформування нового парламенту і уряду.

На півторагодинній зустрічі обговорювалися реформи в Україні, зокрема антикорупційна. Зеленський представив програму розвитку економіки та подальшої співпраці з фондом.

В. Зеленський також пояснив представникам фонду, що серед причин призначення дочасних виборів стала необхідність реформ, які неможливо провести зі старим парламентом. А без цих реформ співпраця з МВФ була б під загрозою, бо було би втрачено багато часу, якби очікували на вибори у жовтні.

Володимир Зеленський зазначив: "На жаль, наразі ми бачимо зволікання з ухваленням реформаторських законопроектів, на які громадяни, бізнес, фінансова спільнота чекають роками. Сподіваюся, парламент нового скликання надолужить це й забезпечить підґрунтя для отримання наступного траншу фінансування від Фонду".

Він повідомив, що його команда розробила новий законопроект щодо відповідальності за незаконне збагачення, який поверне антикорупційним органам важливий інструмент для притягнення корупціонерів до відповідальності. Цього тижня до парламенту буде подано на розгляд цей законопроект, і якщо його не буде ухвалено, це буде лише черговим доказом того, що нинішній парламент недієздатний, – зазначив Президент.

Місія МВФ розпочала роботу в Україні 21 травня. Її представник в Україні Йоста Люнгман заявив, що місія перебуватиме тут два тижні й оцінюватиме виконання поточної програми співпраці з фондом.

Ще 18 грудня минулого року посол України у США Валерій Чалий повідомляв, що в штаб-квартирі МВФ у Вашингтоні затвердили виділення Україні фінансової підтримки для продовження реалізації важливих реформ обсягом 3,9 млрд. доларів, які мають стати основою для економічної політики уряду в 2019 році і бути зосереджені на зниженні інфляції та реформах оподаткування, фінансового і енергетичного секторів. 21 грудня Україна вже отримала перший транш за цією програмою - близько 1,4 млрд. доларів.

На зустрічі з місією МВФ також були присутні голова Нацбанку Яків Смолій та міністр фінансів Оксана Маркарова.

Я. Смолій наголосив, що продовження співпраці з МВФ необхідне для підтримки фінансової стабільності в Україні. До кінця року Україна має сплатити понад 5 млрд. доларів за зовнішніми та внутрішніми зобов’язаннями. Обсяг міжнародних резервів наразі 19,3 млрд. доларів, і цього достатньо для виконання суверенних зобов’язань.

Керівник місії МВФ в Україні Рон ван Роден зпевнив, що після парламентських виборів і формування нового уряду в державі переговори і консультації щодо того, яким чином надавати підтримку Україні, продовжаться.

Також наголосив на важливості роботи антикорупційних інституцій – НАБУ, САП та Вищого антикорупційного суду.