Літак з 76-ма звільненими на Донбасі українцями приземлився у Києві в аеропорту Бориспіль. Першим на літній смузі їх зустрчав і особисто вітав зі звільненням Президент Володимир Зеленський. Потім із квітами - родичі, друзі та небайдужі громадяни, журналісти. Зеленський поспілкуався з родичами, які зустрічали близьких, що повернулися з полону. Це перший великий обмін на Донбасі з 2017 року.
Обмін провели на КПВВ Майорське в Донецькій області - для звичайних громадян пункт пропуску був закритий «з технічних причин». Транслював перебіг обміну Офіс Президента.
Прес-секретарка Володимира Зеленського Юлія Мендель повідомила журналістам, що після прибуття звільнених українців їх відправлять для проходження медичного обстеження до столичних лікарень.
У Бориспіль також прибув міністр оборони України Андрій Загороднюк. «Робота зі звільнення триває - сьогодні відбувся перший етап, анонсований Президентом України, на черзі наступні кроки. Кримські полонені будуть включені до наступного етапу звільнення», — заявили у Представництві президента в Автономній Республіці Крим.
Посол Великобританії в Україні Мелінда Сіммонс прокоментувала здійснений обмін утримуваними особами. Вона привітала повернення українців з полону «Л/ДНР» і заявила, що наступним кроком має стати звільнення Росією всіх українських політв'язнів в РФ і окупованому Криму. Сіммонс також закликала продовжити розслідування розстрілів на Майдані і теракту в Харкові в 2015 році.
В Євросоюзі також закликали українську владу, коментуючи видачу бойовикам п’яти бійців Беркута в межах обміну, продовжити розслідування розстрілів на Майдані і притягнути винних до відповідальності. А ще побажали Україні та РФ «нарощувати імпульс» щодо реалізації узгоджених на саміті нормандської четвірки заходів.
Франція і Німеччина привітали 76 колишніх українських в’язнів «Л/ДНР» з поверненням на Батьківщину. У спільній заяві французький президент Еммануель Макрон та німецький канцлер Ангела Меркель назвали обмін «довгоочікуваним жестом гуманізму».
Посольства Канади та США в Україні привітали звільнених українців з поверненням додому і висловили вимогу щодо звільнення всіх утримуваних громадян України в Росії і окупованому Криму та запевнили українців у підтримці.
«Ми пам’ятаємо про тих, хто залишився в полоні, включно з тими, хто за гратами в Росії та Криму, та очікуємо на їх негайне звільнення. Ми повністю підтримуємо український народ в його бажанні вирішити різнопланові наслідки російської агресії. Ми також тверді у заклику до Росії виконати її міжнародні зобов’язання включно з усіма обов’язками взятими під час Нормандського саміту в Парижі», — написали представники посольства.
Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко привітав проведення обміну полоненими і заявив, що досягнення остаточної формули «всіх-на-всіх» є пріоритетом для майбутніх переговорів. «Важко уявити кращий подарунок для 76 українських родин, ніж те, що їхні близькі вже прямують додому та будуть на свята поруч. Домовленість лідерів під час "нормандської зустрічі" виконується. На наступних раундах ми продовжимо працювати заради остаточної формули „всіх-на-всіх“ — це пріоритет», — написав він у Twitter.
Теми обміну полоненими на Донбасі торкнулися під час телефонної розмови президент РФ Володимир Путін і канцлер Німеччини Ангела Меркель, повідомили в прес-службі Кремля. «Дана позитивна оцінка обміну утримуваних осіб за схемою «всіх встановлених на всіх встановлених, який відбувся сьогодні в Донецькій області», — так повідомили на офіційному сайті російського президента.
Служба безпеки України оприлюднила повний список звільнених з полону «Л/ДНР» 76 українців. Серед них 12 військовослужбовців.
Україна передала до ОРДЛО 123 особи (60 — до окупованого Донецька, 63 — до окупованого Луганська), а «Л/ДНР» повернули з полону 52. 22 людини зі звільнених відмовилися повертатися на окуповані території Донецької та Луганської областей.
Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров раніше повідомляв, що у списку тих, хто буде обміняний, не буде жодного з понад 65-ти політв'язнів-кримнських татар. За його словами, Офіс Президента України не консультувався з сім'ями кримчан, але сподтівається, що Зеленськеий буде відпрацьовувати і це питання.
Під ча собміну полоненими у Львові відбулися акції протесту в зв’язку з підготовкою передачі бойовикам п’яти ексберкутівців, обвинувачених в розстрілах людей на Майдані незалежності під час Революції Гідності. Протесуючі тримали плакат з написом «Небесну сотню вбили ще раз».