Смачно, корисно, безпечно: як обрати електричний гриль для домашнього використання

Слово «гриль» вже давно перестало асоціюватися виключно з барбекю-вечірками в американському стилі. Сьогодні майже кожен українець може дозволити собі встановити на власній кухні пристрій, який чудово підходить для приготування корисної та смачної їжі. Без паніки: розпалювати багаття прямо всередині житла точно не доведеться, адже кімнатні грилі функціонують від електромережі та цілком безпечні.

Якщо раніше компактні електрогрилі були чимось рідкісним, то сьогодні вони є в асортименті майже кожного виробника кухонної техніки. Розмаїття моделей навіть викликає деякі труднощі під час вибору. У величезному асортименті з легкістю можна «заблудитися».

На що ж необхідно звертати увагу, щоб без проблем впоратися з вибором гриля, який з часом стане «правою рукою» на кухні?

Різновид гриля

Всі побутові грилі заведено класифікувати на безконтактні й контактні. У перших продукти готуються, не торкаючись до гарячих робочих поверхонь, а в других — навпаки, контактують з панелями.

Вдома зручно використовувати саме контактні грилі, оскільки вони займають небагато місця, не розбризкують жир і швидко готують навіть великі порції м’ясних чи рибних страв. Яскравий приклад ергономічного контактного пристрою — це гриль Tefal в MOYO.UA.

Виробник

Розпочинати пошуки будь-якої побутової чи кухонної техніки доцільно зі знайомства з чинними її виробниками. Щоб витратити мінімум часу на аналіз інформації про бренди, потрібно:

  • вибрати 5-7 торгових марок, які завжди на «слуху»;
  • ознайомитися з їхньою історією;
  • почитати відгуки користувачів про продукцію.

Торгові марки, репутація яких викликає сумніви, можна відкинути відразу. Перевагу слід надавати тим компаніям, які однаково турбуються про якість продукції та про власний імідж.

Потужність

Щоб визначити необхідну потужність гриля, варто з’ясувати, для чого він буде використовуватися найчастіше.

1. Для грилювання овочів і фруктів, а також рослинного сиру цілком достатньо бюджетної моделі потужністю до 1500 Вт.

2. Зі смаженням риби й морепродуктів, а також м’яса птиці з легкістю впорається модель на 1500-1800 Вт.

3. Найпотужніші девайси з топового цінового сегмента доцільно обирати для приготування стейків, реберець барбекю, котлет для бургерів та інших м’ясних смаколиків.

Датчик ступені обсмажування

Цей індикатор в конструкції гриля дозволяє готувати справді ідеальні стейки з телятини, свинини чи навіть тунця. З ним можна навчитися обсмажувати м’ясо або рибу до легкої «рожевості» або ж доводити до повної готовності.

Кількість автоматичних режимів

Чим більше автоматичних програм підтримує гриль, тим більше страв можна приготувати на ньому. Тож, якщо пристрій потрібен виключно для смаження м’яса, то переплачувати за додаткові функції зовсім не обов’язково. Але для сміливих кулінарних експериментів все-таки краще обрати дорожчу, але функціональнішу модель.

Ще один важливий критерій вибору — наявність знімного піддона. Цей елемент конструкції значно полегшує процес обслуговування гриля, тому краще зупинити вибір обладнаній ним моделі.

На правах реклами