Симптоми та лікування грипу у дорослих

Грип – це захворювання дихальних шляхів вірусного типу, яке перебігає з ускладненнями та при недостатньому чи неправильному лікуванні може навіть призвести до тяжких наслідків. Грип передається повітряно-крапельним шляхом через чхання та кашель на відстань до одного метра. Для полегшення симптом та зниження ризику ускладнень лікарі призначають Новірин – противірусний препарат з імуномодулюючою дією. Дізнатися докладніше про препарат та забронювати його в найближчій аптеці можна на сайті Liki.ua.

Симптоми грипу у дорослих

Грип проявляється раптово і досить гостро такими симптомами:

  • високою температурою тіла, ознобом;
  • головним болем, загальною слабкістю, болем у м'язах, ломотою в тілі;
  • інтенсивним кашлем та утрудненим диханням;
  • болем у горлі;
  • нежитю, сильною закладеністю носа.

Через декілька днів після появи симптомів при неналежному лікуванні можуть проявлятись ускладнення. Їх характер неможливо передбачити, адже цей вірус підступний та може вражати будь-які життєво важливі органи та системи.

Лікування грипу у дорослих

Найкращий спосіб лікування грипу – щорічна вакцинація. Це не вбереже від зараження, однак значно зменшить ризик розвитку важких ускладнень та летального випадку. Лікування грипу, коли пацієнт вакцинувався, може проходити в амбулаторних умовах. Не варто займатися самолікуванням, за перших симптомів необхідно звернутися до лікаря. Спеціаліст вислухає симптоми, зробить обстеження та призначить лікування згідно зі скаргами пацієнта.

Лікар призначає противірусні препарати, дія яких направлена на ослаблення дії вірусу, вітамінну терапію, зокрема вітамін С, вітамін Д3, протизапальні, жарознижувальні та відхаркувальні (протикашльові) лікарські засоби. Додатково можуть призначатись інші препарати залежно від стану хворого та його скарг. В окремих випадках стан пацієнта може потребувати госпіталізації.

Крім вживання лікарських засобів для полегшення симптомів та пришвидшення процесу виздоровлення лікарі рекомендують рясне пиття: потрібно пити чисту воду кімнатної температури та теплі (не гарячі) напої. Також рекомендований сон та відпочинок, у гострий період захворювання та в період відновлення варто відмовитися від важкої фізичної праці, забезпечити організму спокій, краще – постільний режим, так організм відновлюється швидше.